Wpis z mikrobloga

Dosyć ciekawe jest to jak ludzie potrafią sobie racjonalizować własne decyzje podchodząc do rzeczywistości życzeniowo. Poświęciłem kilka minut czasu - zainteresowało mnie to jako ciekawostka psychologiczna. Regularnie przeglądam tag więc pamiętałem część wpisów.

@PanieAreczku pół roku temu:
1) Kapitał w Polsce nie jest bezpieczny, wtargnął helikopter z Białorusi - rozważanie zakupu domu w Austrii
2) Idzie kryzys, rzeczy na olx nie schodzą, recesja pewna

Obecnie, po budowie domu na kredyt w otoczeniu masowych zwolnień grupowych w gospodarce:
1) Jaki Putin, hehe straszy, nic nie będzie
2) Jaki kryzys Panie

No chyba, że dałem nabrać się na trola :)

#nieruchomosci #psychologia
LaurenceFass - Dosyć ciekawe jest to jak ludzie potrafią sobie racjonalizować własne ...

źródło: PanieAreczku2

Pobierz
  • 8
Dosyć ciekawe jest to jak ludzie potrafią sobie racjonalizować własne decyzje


kazdy z nas to robi, tylko wypadaloby uczciwie po drodze powiedziec, ze zmienilo sie zdanie jesli sie zaczyna pisac co innego.
Dlatego apleuje o oduczenie sie uzywania racjonalnosci jako synonimu logiki - racjonalnosc jest personalna, nie ma wiele, a czesto nic, wspolnego z logika.

Zaryzykuej stwierdzenie bliskie na 99,99% prawdzie ze nikt nie wie co sie wydarzy, ale tacy jak ja
@LaurenceFass: a więc śpieszę wyjaśnić. Było źle. Jest lepiej niż myślałem. Nic nie jebnie tak jak tu przepowiadałem. Na olx w ostatnim czasie sprzedałem mnóstwo tych rzeczy, które wisiały w ub. roku. Sprzedałem też samochód. Zawodowo tak se, ale zawsze tak mam w tym okresie. ¯\(ツ)/¯ z mojej perspektywy nie widzę kryzysu, ale wykonawcy w budowlance kwiczą. Mi z oczywistych wzgledów jest to aktualnie na rękę, gdyż cytując jednego z internetowych
@PanieAreczku:
Tylko, że od tego momentu (pół roku) nie ma żadnej poprawy, a raczej pogorszenie.
Owszem nie ma katastrofy, ale zwolnień grupowych coraz więcej. Produkcja przemysłowa, transport, sprzedaż detaliczna, hurtowa, eksport hamuje i nie odbija.
@PanieAreczku:
Sporo firm już wynosi się z Polski. Np PepsiCo w Krakowie przenosi się do Indii.
Do końca lutego w Krakowie było tyle zwolnień grupowych co w całym 2023 r., a tam jest dużo outsourcing'u zachodnich korpo.
@LaurenceFass: nikt nie wie, az sie nie wyleje. Sami eksperci nie są pewni. Na budowie część ekip też rzuca cenami jakby wszystko było w najlepszym porządku. Business as usual. Czuć ożywienie. Nie wiem samemu już co myśleć bo jest od cholery sprzecznych sygnałów. Ty piszesz o pogromie, a inni rzucają cenami z d. , czyli w domyśle mają tyle roboty, że in wisi. W zeszlym roku bylo mi latwiej na jesien