Wpis z mikrobloga

Zaczynają mi się ciężkie treningi, a ze względu na pracę trenuję późnym popołudniem 17:00-21:00, koło 16:30 przyjmuję też 200-600 mg kofeiny. Polecicie jakieś suplementy, które przez ostatnie kilka tygodni przed zawodami pomogą ze snem? Chciałem po prostu Sleep Well z KFD kupić, ale nie jest dostępne - wiadomo kiedy będzie @Damian_TS ?
Nawet kiedy już zasnę, to budzę się dość szybko chociaż mógłbym pozwolić sobie na dłuższy sen. Budzę się np. po 7h niewyspany, a mógłbym spać 8/9.
Może macie jakieś tipy?
Higiena snu, niepisanie postów na wykop.pl po północy to wiadomo, ale czasem szczególnie po ciężkim treningu bardzo ciężko jest po prostu usnąć.

#pytanie #suplementy
#mikrokoksy
  • 19
  • Odpowiedz
@DywanTv: wszyscy którzy znają odpowiedź już śpią ( ͡° ͜ʖ ͡°) a tak poważnie, spróbuj melatonina 1mg + glicyna 3g + ashwaganda 500 mg, u mnie robi robotę. No i rozważ, czy nie lepiej byłoby uciąć tą kofeinę i ograniczyć przedtreningówkę do samej cytruliny, może być że sam napędzasz konieczność brania końskich dawek właśnie dlatego, że nie dosypiasz.
  • Odpowiedz
@DywanTv: no mimo wszystko widac, ze na Ciebie to wplywa. Jakiekolwiek tabsy "suplementy" wielkiej roznicy Ci nie zrobia, melatonina pomaga w zasypianiu ale nie przeciagnie Ci snu i nie poprawi go
  • Odpowiedz
czasem szczególnie po ciężkim treningu bardzo ciężko jest po prostu usnąć.


@DywanTv: I to jest normalna, prawidłowa reakcja organizmu. Nie oszukasz tego zadnymi suplementami. Mamy rytm dobowy i go nie oszukamy. Musisz wejść już w półkę leków jeśli chcesz mieć wymierne korzyści. Wyrzuć kofeinę, nawet te 200mg to de facto ona nijak Ci raczej nie pomaga poza placebo.
  • Odpowiedz
@DywanTv: ale sam się skarżysz na problemy ze snem, więc problem jest i jego prawdopodobnym źródłem jest właśnie kofeina. Ja bym odpuścił na tydzień, zadbał o higienę snu i ustalił czy przy odpowiedniej ilości godzin snu naprawdę potrzebuję tej kofeiny na wieczór. Z tych samych powodów sam zrezygnowałem jakiś czas temu z przedtreningówek (poza samą cytruliną) i nie tylko trening nie ucierpiał, ale czuję się lepiej na każdym polu.
  • Odpowiedz
@DywanTv: kofeina niby spożywana jeszcze o dobrej porze, więc teoretycznie nie powinna dawać efektów, ale dawki są już dość spore. Ja przed zawodami właśnie rzucałem kofeinę, aby później napalm bardziej klepał xD no chyba, że duża stymulacja Cię dekoncentruje podczas startu. Walnij przed treningiem dwie saszetki gastrolitu, czy innych elektrolitów i też będziesz śmigać.
  • Odpowiedz
  • 0
@Saprofit: Za każdym razem jak nie wezmę kofeiny, to się czuję zbyt spokojny, nie umiem się "odpalić" przed bojem, łatwiej się też dekoncentruje, ale moze to placebo rzeczywiście xD

Chwilkę korzystałem z usług DNŻ i mi rozpisali żeby nawet 6mg/kg masy ciała kofeiny brać jak nie mam siły na deficycie XD
  • Odpowiedz
@DywanTv: zalecenia może i dobre, ale na scenę a nie pomost ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja bym popróbował technik oddechowych, aby się pobudzić. Ewentualnie mocna lepa na kark, ale taka, że aż prąd przechodzi przez palce xD
  • Odpowiedz
Nawet kiedy już zasnę, to budzę się dość szybko


@DywanTv: mam tak po sleep well i melatoninie, sen jest głęboki, ale wybudzam się wcześnie i jest niedosyt. Z takich nieoczywistych rzeczy to zatyczki do uszu pomagają szybciej zasnąć, nawet jak masz cicho w domu jest takie odseparowanie od dźwięków otoczenia i szumów
  • Odpowiedz