Wpis z mikrobloga

Był taki sam skowyt na ceny jak i teraz


@Vadzior: nie wiem gdzie żyłeś, ale w Polsce A McDonald był serio tanim żarciem w porównaniu do innych restauracji. Strefa dobrych cen to był żart cenowy i za te 10zł można było się dobrze najeść. Jednocześnie żaden bar (poza mlecznymi z dofinansowaniem) nie mógł z tym konkurować. Teraz za głupie 2foru płaci się chyba już 10,90zł, a potrzeba co najmniej 3,
  • Odpowiedz
@Ogau: W Polsce żyłem i myślę, że dobrze się orientuje bo jadam tylko w gastro praktycznie.
Tak, mc był popularny wtedy bo była mała konkurencja, nie było jakościowych burgerów, były głównie te dworcowe wynalazki z mięsem mom. Z innymi knajpami też było kiepsko. Ale było sporo barów. A jakościowe restauracje to były głównie w hotelach. A czy te bary to były te mleczne z dofinansowaniem to nie wiem, ale jak
  • Odpowiedz
@Ranger: Czy ciut to bym nie powiedział. Royal ma ok. 113g mięsa (kotlet 4:1) oraz 547 kcal, a czis ok. 45g mięsa (kotlet 10:1) oraz 306 kcal. Royal to moja ulubiona kanapkach chyba. Tzn. jeszcze Wieśmaka lubię ale Royala wygodniej się je.
Taka ciekawostka jeszcze bo też mało osób wie: Royal/Wieśmak mają więcej mięsa i kcal niż Big Mac.
  • Odpowiedz