Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Pracuję w IT, zarabiam super pieniądze, ale mam już tego dość i szukam czegoś do zmiany. Mógłbym rzucić wszystko i rozkładać towar w Biedronce, ale czemu by nie spróbować czegoś bardziej ambitnego.

Mieszkam w 40 tysięcznym mieście powiatowym i mam odłożone 200k, które chciałbym zainwestować w jakiś biznes. Czy jest coś, co uważacie, że takim miastom zazwyczaj brakuje i warto by otworzyć? Piszę "zazwyczaj", bo wiem, że miasto miastu nierówne i w jednych jest więcej, a w drugich mniej. Sam mam kilka pomysłów, ale muszę zrobić analizę, czy mają w ogóle jakiś sens, a ciekawy też jestem czy będziecie mieć może jakieś ciekawe pomysły.

#biznes #pytanie #problem #inwestycje #dzialalnoscgospodarcza #firma #wlasnafirma #pytaniedoeksperta #miasto #wies (ten tag, bo wokół miasta są też wsie, które by mogły z moich ewentualnych usług również korzystać)



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 20
  • Odpowiedz
@mirko_anonim nie ma żadnych oczywistych, uniwersalnych pomysłów na biznes. Gdyby były, to ludzie by je wykorzystali, wyczerpując tym samym niszę. To jakbyś pytał, gdzie można łatwo znaleźć na ulicy banknoty 500 zł - gdyby takie miejsce istniało, to masa zbieraczy obniżyłaby szanse na podniesienie hajsu.
W ogóle zakładanie biznesu z założeniem „dobra, założę biznes, a teraz szukam pomysłu jaki” to średnie podejście. Powinno być odwrotnie „widzę, że na lokalnym rynku brakuje X,
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: jeśli nie chcesz za 2-3 lata znów mieć dość to odwróć pytanie i zastanów się, czy jest coś co lubisz robić i ludzie są w stanie płacić za to kasę.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: tak naprawdę zależy od twoich zainteresowań... bo można wymieniać pomysły które nie będą miały zastosowania w twoim przypadku, bo zatrudnianie ludzi od wszystkiego nie jest dobrym rozwiązaniem, przynajmniej na początku, bo zanim zaczniesz zarabiać to spalisz swoje oszczędności + wzięte kredyty, i zostaniesz z niczym.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: a dalczego skupiasz się na potrzebach tego konkretnego miasta. Również mieszkam w powiatowym i uważam, że tym miastom najbardziej potrzeba biznesów, które sprzedają produkt/usługę klientom spoza rodzimego terenu. Dzięki temu kapitał napływa do miasta. Mam już jeden biznes i zastanawiam się nad drugim, który spełniałby to kryterium. Możemy pokombinować wspólnie na priv
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Skąd mamy wiedzieć czego akurat w Twoim mieście brakuje? Przecież to właśnie miejscowa ludność wie gdzie są braki. Szukaj niszy, to już będzie połowa sukcesu.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Może jakaś rękodzieło, znajdź jakiś fajnych artystów co takie rzeczy robią, podpisz z nimi umowę na taki wyrób, rozwiń kanał sprzedaży i będziesz mieć win-win. Oni zarobią, bo sami ciężko sprzedawaliby takie rzeczy, a w 2 stronę miło, że można na takim handelku dobrze zarabiać.
  • Odpowiedz
Również mieszkam w powiatowym i uważam, że tym miastom najbardziej potrzeba biznesów, które sprzedają produkt/usługę klientom spoza rodzimego terenu. Dzięki temu kapitał napływa do miasta. Mam już jeden biznes i zastanawiam się nad drugim, który spełniałby to kryterium


@ZaPolish: z ciekawości, możesz napisać co takiego robisz i jaki masz biznes?
  • Odpowiedz