Wpis z mikrobloga

Mam pytanie.

Zepsuł mi się mechanizm otwierający drzwi balkonowe dwuskrzydłowe.
Drzwi plastik fantastik "próżniowe" sprzed 25 lat (nie pytajcie o firmę).

Nie klamka, ale przeniesienie siły z klamki na elementy przesuwne/blokujące w środku skrzydła.
Obstawiam, że coś w środku po tylu latach się zerwało.
Zużycie materiału, nawet metalowego, wiadomo.

Skrzydło główne (to z klamką) pozostało w pozycji uchylnej od góry.
Jako totalną prowizorkę, żeby nie zamarznąć - zablokowałem drzwi do pozycji pionowej i docisnąłem metalową rurą od odkurzacza, heh serio (działa = nie wieje, a w nocy w weekend nic nie zrobię mądrzejszego).

Nawet jakby mi się udało ustawić drzwi do pozycji zdejmowalnej (znaczy się - zwykłe otwarcie) i rozebrać, to w zimie ciut słabo coś spierniczyć i pozostać całkiem bez drzwi balkonowych.

W dokupienie pasującego skrzydła słabo wierzę.
Z kolejnej strony kucie z framugami, bo kawałek metalu się zerwał...
Tak sobie widzę wywalenie z 5 tys. Zwłaszcza, że wszystko jest szczelne i spasowane.

Pytanie:
Czy są jacyś spece od tego w Krk?
Ew. jakiej branży ogólnie szukać?
Ślusarz? Wstawianie okien? Regulacja okien?

W lecie pewnie sam bym dłubał, niemniej nie będę czekał do lata z podpieraniem drzwi rurą od odkurzacza :)

#balkon #budownictwo #budowlanka #okna #okno #drzwi #krakow #slusarstwo #kiciochpyta (ależ to stary tag)
  • 10
  • 0
@Majronn: git, dzięki! Pozycja startowa inna, bo zablokowane w pozycji uchylnej, ale to jak sądzę nie mega problem. Póki co kontaktuję się ze spółdzielnią, ale słabo idzie sie dodzwonić.
Jaki koszt szacujesz? Pi razy nomem omen drzwi? Kraków - Bronowice.
200 czy tysiak?
Rząd kosztów.
  • 1
Darek Godek 509 757 618 naprawił mi drzwi w identycznym przypadku


@Radzio1994:
Serdecznie dziękuję za polecenie.
Mikroreklama Pana Darka ode mnie: Świetna i sprawna praca fachowca. Zdecydowanie polecam i dziękuję za pomoc oraz rady!
Dziękuję wykopie za pomoc.

To nie wiesław wszywka ;)

Wątek do zamknięcia @elektroda #pdk