Wpis z mikrobloga

@Mikka: dobra, ale nie mówiłem o bufecie że dostajesz koryto z kartoflami, schabowym i kapuchą z wiadra do zapchania bebłuna, tylko jakiejś lepszej knajpie, gdzie za 4 dychy to już możesz zaglądać na pozycję "dania główne".
  • Odpowiedz
We francuskim też jest taka maniera, ale dużo starsza. Tam przymiotnik "artisan" można zobaczyć w połączeniu z hamburgerami, kebabem itd.

@fajq Jeśli to raclette, to cena i tak bywa różna. Można kupić raclette z jakiejś górnej półki, ale we francuskich marketach dostaniesz też raclette w plastikowych opakowaniach nawet po 1kg z sugestią wykorzystania go do fondue i jest dużo, dużo tańszy od taniego Comté, czy innych serów.
  • Odpowiedz
@serek_heterogenizowany: Ok obejrzałem filmik.

Chleb jest puszysty, sprężysty po upieczeniu. Widać że wilgotnieje od składników. Ok 9 zł za bochenek premium chleba patrząc się na ceny w moim mieście.
Co do środka ciężko stwierdzić bo na dobrą sprawę używając składników z biedy mogę coś takiego zrobić.

Na upartego mógłbym zaśpiewać ok 20-24 zł. Ale to pewnie warszawka. Noblesse oblige…tu nie chodzi o zapłatę adekwatnej kwoty do dania premium czy nawet próby
  • Odpowiedz
@Emill: ale te zapiekanki też z raclettem, jakąś fajną szyneczką i świeżym miękkim chlebem? W lokalu z obsługą kelnerską? (strzelam, że jest, nie znam lokalu).
  • Odpowiedz
@Zamanosuke: Kraków i to sam rynek. Czy 40 zł za taką kanapkę to szastanie kasą? Szczerze to wydaje mi się że daleko temu do szastania kasą. Najesz się tym jak burgerem który też oscyluje w granicach 35-40zł. A składniki w środku to nie jest byle co bo ser to raclette a ten już kosztuje. Jakbyś chcial zrobić prawdziwą carbonarę to za parmezan czy pancettę też musisz wydać więcej. No ale zawsze
  • Odpowiedz
co w tej kanapce miałoby być w tej cenie? Kawior i tybetański ser że złotem? To jest już daleko stawka za burgera, ceną kanapki można uzasadnić tylko jakiś absurdalnie drogi składnik.


@Kremufka2137: w tej cenie masz też spełnienia marzenia Karyny o wystawnym i łatwym życiu...
  • Odpowiedz
@Vadzior no w sumie nie wygląda źle, widać, że mają jakiś porządny krążek raclette, więc cena nie dziwi. Ja bym tyle nie dał, bo już wolę sobie samemu zrobić, szczególnie że to nic trudnego x - D.. no a sery to jednak potrafią kosztować i co te wykopki się tak dziwią to nie wiem. Wczoraj kupiłem sobie 150 g Comté i to takiego średniego za 20 zł - we Francji kosztowałby pewnie
  • Odpowiedz
Do wszystkich wykopowych programistów 15k dla których drogo xD Napisałem do ziomka z Krk i mówi, że w tym lokalu są wiecznie kolejki. Więc jak widać chętnych nie brakuje. A żeby nie być gołosłownym filmik jakiegoś typy który przechodził tam parę dni temu i JAK WIDAĆ BYŁO TAK DROGO, ZE KLIENTÓW NIE BRAKOWAŁO XD https://www.youtube.com/watch?v=Sxo6atfR1Is 10:15

Jak będę w Krk jakoś to z przyjemnością tam zjem i zostawię napiwek.
  • Odpowiedz
@serek_heterogenizowany: W nowym jorku co prawda pastrami na manhattanie kosztuje moze i 26 USd, tj ok 100 zł... Ale tam masz nie 2 plasterki wedliny tylko 300g pastrami XD
No i jest to w miescie gdzie zarobki są 5 razy większe niż w Warszawie XD w dzielnicy gdzie czynsze są kosmicznie drogie.
U nas byle hipster prowadzi jakiś food store czy truck i uważa, że należy mu się 10-15 k na
  • Odpowiedz
@michelney: Tak, takie sery sprowadzane do nas potrafią kosztować.
20usd to chyba nie tak drogo. Tzn nie wiem jakie masz na myśli kanapki. Ale w takim nyc kanapka z pastrami w słynnym katz deli to koszt ok. 30usdz z podatkiem. I to najtańsza z menu.
  • Odpowiedz
@Vadzior: stary, mam gdzieś jaki to ser - pod warunkiem, że jako całość jest dobra...

tutaj ta kanapka może sobie być z najdroższych i najrzadszych składników sprowadzanych z różnych części świata - ale to wciąż tylko kanapka z serem, szynką i jednym ogórkiem konserwowym...kanapka która zniknie w mniej niż 5 minut, więc nie potrzebuje do niej obsługi kelnerskiej...
a swoją drogą myślę, że to jakiś foodtruck, bo to zazwyczaj tam siedzą
  • Odpowiedz
a swoją drogą myślę, że to jakiś foodtruck


@Emill: Już namierzyłem, że to lokal. Podobno ścisłe centrum. Wstawiłem kawałek wyżej filmik jak gość mija tą knajpę i jakoś tak drogo było, że aż tyle ludzi tam stało :( Źle wykalkulowali, racje, powinno być drożej.
Tak, bez obsługi kelnerskiej.
  • Odpowiedz