Wpis z mikrobloga

Z jakich wtyczek do przeglądarki korzystacie i jakie uważacie za niezbędne do przeglądania Internetu?

U mnie najważniejsze to
uBlock Origin - bez tego nie da się przeglądać stron www,
Bitwarden - ciężko samemu zapamiętać tyle haseł, więc bardzo przydatny
SponsorBlock - to mam od niedawna, sam pomija bloki reklamowe, gadanie lajkach o subskrypcjach, fragmenty bez treści, niektóre filmy to nawet w 20% reklama, oraz przydatne przy słuchaniu muzyki na youtube, bo można ustawić aby pomijał niemuzczne sekcje w filmach muzycznych - tutaj oczywiście ważna jest społeczność, ludzie oznaczają i inni mogą z tego korzystać.

Poza wtyczkami używam również VPNa z lokalizacją poza UE, bo wtedy nie mam info o cookies i nie ma blokad regionalnych, ale to już płatne, pewnie do cookies też są jakieś wtyczki, z VPNem ich nie potrzebuję.

Znacie jeszcze jakieś wtyczki, które poprawiają jakość korzystania sieci web? :)

#internet #komputery #informatyka
  • 4
  • Odpowiedz
@voot: Z niewymienionych wyżej to:
F.B.Purity do czyszczenia walla na FB z treści reklamowych
Linkclump do jednoczesnego odpalania (w osobnych kartach) wielu linków jednocześnie
  • Odpowiedz
@voot: ClearURLs do czyszczenia linków ze śledzi, Cookie AutoDelete do automatycznego kasowania większości danych przeglądania, LibRedirect do szybkich przekierowań np. z YouTube na Invidious, Stylus do stylów CSS i ViolentMonkey do skryptów JS.

Największy problem polega na tym że te wszystkie niezbędne wtyczki polegają na Manifest v2, a Google już niedługo go uśmierci, a cholera wie czy deweloperzy forków Chromium jak Vivaldi czy Brave znajdą sposób na utrzymanie tego przy życiu.
  • Odpowiedz
@voot: enhancer for youtube, ale tego nie zainstalujesz, bo wyleciało ze sklepu google. Można np. ustawić stałą jakość odtwarzania, usunać shorts, wypełnić filmikiem cały ekran tak by u góry została tylko belka z zakładkami i kartami. Można zmienić motyw na inny, odtwarzać playlisty w odwróconej kolejności jak jakiś geniusz wymyśli by najnowsze filmy były u góry, a starsze na dole, obracać video tworząc efekt odbicia lustrzanego albo do góry nogami itp.
  • Odpowiedz