Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Witam.

Mam taki problem.

- W 2023 roku na Allegro lokalnie sprzedałem parę predmiotów w okresie czerwiec - lipiec za niecałe 600 zł czyli tyle zyskałem na tych licytacjach.
- Wszystko to były licytacje.
- Wszystkie przedmioty były używane i w posiadaniu co najmniej 6 miesięcy. dodam, że te przedmioty miałem prawie od 2 lat. Dowody zakupów posiadam na poczcie e-mail.
- Sprzedałem te przedmioty nie w celach zarobkowych a żeby się pozbyć i zrobić porządki.
- Dodam, że nie prowadze żadnej działalności gospodarczej. Raz na jakiś czas coś sprzedaję.
- Niektóre rzeczy wtedy sprzedałem za śmieszną kwote np. 7 zł i 6 zł, inne za 70 zł i 74 zł a najwięcej miałem to 378 zł za stary tablet. Ogólnie sprzedałem 5 przedmiotów.
- Dochód z pracy za rok 2023 miałem prawie 40 tys. zł.
Pytanie jest takie. Czy muszę to jakoś rozliczać w Pit-37? Czy płacić jakiś podatek? Szukałem informacji na internecie i natrafiałem się na wiele informacji i się pogubiłem w tym wszystkim. Przepraszam w razie czego za nieco chaotyczny wpis.

#allegro #allegrolokalnie #pit #epit #podatki #finanse #pytanie #kiciochpyta #urzadskarbowy #prawo



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 4
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: za bardzo się spinasz, urzędasy nie mają czasu na takich szaraków. Jest ich za mało, a jeżeli jakaś firma ma kontrolę to albo wystąpiła o zwrot vat albo ktoś uprzejmie doniósł:)
  • Odpowiedz