Wpis z mikrobloga

@Janusz-Koriwniak: ps większość pracy jako programista w De jest tak samo płatna jak w pl , oczywiście są miejsca gdzie zarobisz 10 k euro na msc (kolega Niemiec ma taką robotę ) ale takie coś to dla Niemca ewentualnie araba nie poljaka
  • Odpowiedz
@Janusz-Koriwniak: dużą przebitkę masz na zawodach typu hydraulik, spawacz czy elektryk z uprawnieniami.
Senior developer w PL i w DE zarobi prawie tyle samo przy uwzględnieniu podatków i kosztów życia.

Szwajcaria to fajny kierunek, w Luksemburgu widziałem fajne oferty. Z tym że język musisz miec na prawdziwym C1, nikt nie będzie się bujał z typem z którym ciężko się dogadac
  • Odpowiedz
@thorgoth: a wiesz jakie są ceny życia w Szwajcarii xD musiałby mieć naprawdę super ofertę żeby mu się opłaciło , znajoma tam mieszka to co z tego że wypłata super jak ja opłaty i życie pożerają
  • Odpowiedz
Poza tym w francuskiej i włoskiej Szwajcarii się słabo zarabia a znowu w niemieckojęzycznej wymagają lepszego języka niż u samego Niemca , plus ten ich #!$%@? niezrozumiały dialekt
  • Odpowiedz
a wiesz jakie są ceny życia w Szwajcarii xD musiałby mieć naprawdę super ofertę żeby mu się opłaciło , znajoma tam mieszka to co z tego że wypłata super jak ja opłaty i życie pożerają


@Linnior88: i tak zostaje więcej, no chyba że ktoś codziennie je na mieście to faktycznie bym przemyślał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kijanu_riws: mieszkałam w Niemczech na granicy ze Szwajcaria to Niemcy robią tak że żyją i kupują w Niemczech a pracują w Szwajcarii , tak się może opłacać , z resztą koszty życia w Szwajcarii są #!$%@? , Szwajcarzy to jeżdżą na zakupy do Niemca przez granicę
  • Odpowiedz
@kijanu_riws: no dobra ale znowu weź się przeprowadz do Szwajcarii tylko po to żeby dziadowac xD moim zdaniem to się nie opyla bo wszystkie rozrywki 4 razy droższe jak u Niemca , jak ktoś siedzi w piwnicy nie ma życia to ok ale Szwajcar się z tobą nie zasymiluje nigdy , odetnij się od rozrywek jeszcze i żyjesz jak sowa w lesie ale co kto lubi
  • Odpowiedz
@Linnior88: mam znajomego w Lucernie, może trochę niereprezentatywny przykład bo firma opłaca mu mieszkanie i auto ale względem podobnej oferty z DE jest dużo lepiej.

No i ma widok na Alpy który dupe urywa (ʘʘ) ale po niemiecku szprecha tak że ledwo wiedzą że jest obcokrajowcem, nie zaciąga akcentem z polszy co wg niego ma znaczenie
  • Odpowiedz
@kijanu_riws: no to jedz , zobaczysz uroki Szwajcarii jak ci sąsiad kontroluje śmieci czy wystawiłeś gryfem do ulicy albo czy sortujesz odpadki , państwo policyjne gdzie jeden się ogląda na drugiego , plus oni są nawet rasistami do Niemca to co dopiero do Polaka xD
  • Odpowiedz
@thorgoth: tylko że Szwajcarzy to straszni rasiści , ja kiedyś byłam na kawie z nauczycielem ze Szwajcarii bo mnie zaprosił z tindera i pół godziny robił rasiolska gadkę że mu Niemcy Szwajcarię zalewają , że to cholota biedaki gorszy sort , to co on o Polakach myslal xD
Gdzie Niemcy pod granicą ze Szwajcaria to w willach czasem mieszkają bo się dorobili na robocie tam
  • Odpowiedz