Wpis z mikrobloga

@Metylo: Czyli nie idź na JDG i nie płać 12% tylko siedź na etacie i niech cię kapitan państwo rucha w dupę, bo możesz dostać raka i, znając realia B2B, zdziwić się, że po płaceniu niskich składek, masz niskopłatne L4?

Tego raka to chyba od czytania takich komuszych i etatystycznych wysrywów, jeśli w 2 kwartale wchodziłbyś w drugi próg podatkowy na etacie xD
@Metylo: Widzę że etaciaki nawet nie wiedzą że samemu się opłaca składkę chorobową i ustala podstawę do jej wyliczenia. I po prostu płaciła minimum, warunki znane. I tak jak @cordianss to jej da z pół roku dodatkowego wynagrodzenia gdzie na B2B oszczędza się tyle w kilka lat max zależnie od zarobków.

b2b to po prostu podatek od skrajnej głupoty


@SolarisYob Podateczki i składeczki na 50% całkowitego kosztu pracodawcy już opłacone? Bo
@Metylo: zajebisty przykład anegdotyczny, więc podam mój

3 lata temu miałem 14 000 zł brutto na UoP (10k na rękę) i miałem do wyboru podwyżkę do 16 500zł brutto na UoP z KUP (11,5k na rękę) albo 20 000 zł netto b2b z 26 płatnymi chorobowymi dniami i do 7 dni płatnego w pełni chorobowego w ciągu roku (dodatkowy urlop) [16k na rękę]

Tak więc w ciągu tych 3 lat zarobiłem
@Metylo: zachorowałem na raka (w usuniętym narządzie znaleziono komórki rakowe 3 różnych rodzajów nowotworów), to wszystko w wieku 20 lat kiedy byłem bezrobotnym studentem, który świeżo podpisał umowę zlecenie.

Jako człowiek, który docenia korwina - za wszelkie badania i życie utrzymywałem się z pracy wykonanej przez 2 lata szkoły średniej (technikum - zarabiałem okolice średniej krajowej pracując weekendami i bardzo mało wydawałem).

Chemioterapia i operacja opłacona dzięki składce zdrowotnej, którą odprowadzałem.
@Metylo: @ChlopoRobotnik2137 @SolarisYob B2B zostało wypromowane jako alternatywa dla Umowy o Pracę na potrzeby branży IT, chodzi o to, żeby nie zatrudniać programistów na cywilizowane umowy, ponieważ AI prędzej czy później wykosi połowę tej branży i potem firmy będą miały problem co zrobić z niepotrzebnymi programistami xD jest to też ochronka na wypadek pojawienia się związków zawodowych tej branży, więc wpadli na pomysł aby ich wypchać na B2B i jeśli AI