Wpis z mikrobloga

#nazachodzietaniej - tak bede tagowal wpisy nt. cen na zachodzie, jak sie uporami z Niemcami to nastepny kierunek - Wielka Brytania

Z serii niemieckie regiony: SAKSONIA-ANHALT

Biedaki ze wschodnich Niemiec, w kazdym razie najnizsze ceny nieruchomosci z wszystkich regionow. Niby pomiedzy waznymi osrodkami, ale na ich terenie nie ma nic kluczowego, ze wschodniego kranca od berlina jest ok 1h jazdy (do centrum troche dluzej ;)
Stolica: Magdeburg (ci do prawdziwej fabryki intela)
Ludnosc: ok 2,2 mln

Srednia cena m2 w calym regionie: 5.850 pln
Średnia cena najmu 60m mieszkania (bez rachunkow): 1.600 pln

Ceny w poszczegolnych miastach
ludnosc | cena m2

1 Halle (Saale) 242 083 | 9.550 pln
2 Magdeburg 239 364 | 7.900 pln
3 Dessau-Roßlau 79 655 | 5.900 pln
4 Wittenberga / Lutherstadt Wittenberg 45 535 | 6.600 pln
5 Halberstadt 40 457 | 6.050 pln
6 Stendal 39 105 | 6400 pln
7 Weißenfels 39 041 | 5.050 pln
8 Bitterfeld-Wolfen 37 894 | 6.150 pln
9 Merseburg 34 335 | 6.600 pln
10 Bernburg (Saale) 32 261 | 6.150 pln

NAJTANSZY POWIAT: Mansfeld-Südharz - 4.400 pln
NAJDROZSZY POWIAT: Altmarkkreis Salzwedel - 6.500 pln
(bez 2. glownych miast)

Dla jasnosci - to jest najtanszy land, ale to nie jest tak, ze reszta jest 3x drozsza.... ale bedac uczciwym przyronwac trzeba do naszego podlasia czy podkarpacia, z drugiej strony tam wciaz obowiazuja niemieckie place minimalne....

#nieruchomosci
del855 - #nazachodzietaniej - tak bede tagowal wpisy nt. cen na zachodzie, jak sie up...

źródło: saksaonia-anhalt

Pobierz
  • 30
@del855: dzięki za ten tag, zawsze czytam z przyjemnością. Ja akurat mam nieruchomość i w niemczech i w polsce i jako osoba regularnie bywając i tu i tu jestem zaskoczony jak niektórzy sobie racjonalizują ceny w Polsce. Przy czym uczciwie trzeba dodać, że na większy remont w niemczech mnie nie stać. Zrobienie czegokolwiek to są nieporównywalnie większe koszta niż w Polsce.
  • 0
rzy czym uczciwie trzeba dodać, że na większy remont w niemczech mnie nie stać. Zrobienie czegokolwiek to są nieporównywalnie większe koszta niż w Polsce.


czy aby na pewno jestes swiadom cen polskich fachowcow? 1000 euro tygodniowki dla kogos kto cos umie - to raczej normalna stawka.... oczywscie do raczki.

@Felix_Camora:
  • 0
@Felix_Camora:

chyba musisz podac wiecje szczegolow, bo mysle ze kwota nie jest jakas powalajaca....
czy masz na mysli bardziej odsiwezenie, czy generalke ze zryciem wszystkiego lacznie z nowa lazianka i kuchnia i drzwiami itp
tak bede tagowal wpisy nt. cen na zachodzie, jak sie uporami z Niemcami


@del855: Ja prd, to samo od 20 lat... Bedę miał chwilę to wyszukam w internetach zawodzenia gołodupców z 2004 roku, że zaraz b PENKNIĘCIE BAŃKI, bo w Berlinie albo gdzieś jest taniej.

Tyle dobrego, że OP już nie wyzywa mnie od umoczonych w AirBnB bo jak dla niego w 2012 roku ceny były absurdalne to kupiłem kawalerszczyzne na
via Android
  • 0
@deviator

W 2004 ktoś mówił że w Berlinie było taniej? :)))

Różnica jest taka, że 20 lat temu byliśmy biedakami, a teraz jesteśmy tylko w połowie biedakami za to osiągnęliśmy nominał zachodu.

Czyli gadka ze u nas jest tanio się skończyła... Zresztą to widać po zakupach - kupują tylko Polacy bo tylko oni myślą że jest "tanio"...
Tyle dobrego, że OP już nie wyzywa mnie od umoczonych w AirBnB bo jak dla niego w 2012 roku ceny były absurdalne to kupiłem kawalerszczyzne na Mokotowie, dziś wartą pewnie ze 4x tyle.


@deviator: Ogólnie to graty, ale jest jeden problem. Jak będziesz chciał zamienić tę kawalerkę wartą 4x tyle na np. 80m^2, bo dorobisz się bombelka albo po prostu będziesz miał dość ciasnoty, to dopłacić też będziesz musiał 4x tyle,