Wpis z mikrobloga

#nazachodzietaniej - tak bede tagowal wpisy nt. cen na zachodzie, jak sie uporami z Niemcami to nastepny kierunek - Wielka Brytania

Z serii niemieckie regiony: SAKSONIA-ANHALT

Biedaki ze wschodnich Niemiec, w kazdym razie najnizsze ceny nieruchomosci z wszystkich regionow. Niby pomiedzy waznymi osrodkami, ale na ich terenie nie ma nic kluczowego, ze wschodniego kranca od berlina jest ok 1h jazdy (do centrum troche dluzej ;)
Stolica: Magdeburg (ci do prawdziwej fabryki intela)
Ludnosc: ok 2,2 mln

Srednia cena m2 w calym regionie: 5.850 pln
Średnia cena najmu 60m mieszkania (bez rachunkow): 1.600 pln

Ceny w poszczegolnych miastach
ludnosc | cena m2

1 Halle (Saale) 242 083 | 9.550 pln
2 Magdeburg 239 364 | 7.900 pln
3 Dessau-Roßlau 79 655 | 5.900 pln
4 Wittenberga / Lutherstadt Wittenberg 45 535 | 6.600 pln
5 Halberstadt 40 457 | 6.050 pln
6 Stendal 39 105 | 6400 pln
7 Weißenfels 39 041 | 5.050 pln
8 Bitterfeld-Wolfen 37 894 | 6.150 pln
9 Merseburg 34 335 | 6.600 pln
10 Bernburg (Saale) 32 261 | 6.150 pln

NAJTANSZY POWIAT: Mansfeld-Südharz - 4.400 pln
NAJDROZSZY POWIAT: Altmarkkreis Salzwedel - 6.500 pln
(bez 2. glownych miast)

Dla jasnosci - to jest najtanszy land, ale to nie jest tak, ze reszta jest 3x drozsza.... ale bedac uczciwym przyronwac trzeba do naszego podlasia czy podkarpacia, z drugiej strony tam wciaz obowiazuja niemieckie place minimalne....

#nieruchomosci
del855 - #nazachodzietaniej - tak bede tagowal wpisy nt. cen na zachodzie, jak sie up...

źródło: saksaonia-anhalt

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
@Sarza01: Nie dyskutuje z tym co jest w Niemczech lub gdzieś. Po prostu zwracam uwagę na to jak żałosne są gołudupce, którym nieodmiennie wydaje się, ze to zwiastun nieuchronnych rozsprzedaży nie nieruchomości u nas.
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: Nie ma problemu, bo zamieniłem w 2016 :) Co powoduje, że będąc w sumie całkiem normalnym gościem dziś mam dwa spłacone mieszkania. Oczywiście są tacy dla których to mało, ale raczej nie są to "znawcy rynków" tacy jak @mookie, które co najmniej 2013 roku ładują kasę w skarpetę i gardzą "kredyciarzami" i radami "ynwestorów", tylke że unika im to, że 99% tychże ynwestorów się sprawdzało, a spadkowicze nawet jak
  • Odpowiedz
@Sarza01: No, o tym też świadczy to jak bardzo ludzie bez mieszkań czują się gorsi. Ten tag, a także temperatura i przebieg dyskusji w internecie za każdym j. razem gdy na tapecie jest temat nieruchomości świadczą o tym niezbicie.
  • Odpowiedz
@deviator
ahhaa na pewno. Dlatego właśnie tu przyszedłeś się pochwalić kawalerka na Mokotowie xD

Bo ktoś się czuje gorszy że jej niema? xD

Zajebisty jesteś. Rodzice pewnie dumni.

Tak to jest jak przez całe życie nie znalazłs żadnej wartości w sobie to musisz to czymś zastąpić. To zrozumiałe.
  • Odpowiedz
@Sarza01: Po prostu mam historie korespondencji z OP, który wykazywał charakterystyczne cechy maniakalnego gołodupca, patrzenie na takich gości to tak jak oglądanie programu przyrodniczego. :)

Bo gołodupiec nieruchomościowy to nie jest ktoś kto po prostu nie ma, tylko ktoś kto próbuje oszukać samego siebie i innych, że jego sytuacja jest lepsza niż tych co mają. I tak, co do zasady są to ludzie chorzy z zawiści, chętni zobaczyć całą gospodarkę w
  • Odpowiedz
@deviator
co byś nie napisał, fakty są takie że przyszedłeś tutaj i w pierwszym komentarzu chwalisz się co ty tam niemasz.

Dla mnie to żenujące, no ale każdy ma swoje poczucie żenady.

Generalnie nie wiem czy wiesz ale są ludzie których nie określają przedmioty? Słyszałeś o nich? Są tacy serio.
  • Odpowiedz
@Sarza01 czego nie zrozumiałeś w tym że, że było to nawiązanie do moich wcześniejszych rozmów z typem który ten wątek otworzył i że przywołałem to nie żeby się pochwalić, ale przypomnieć o jego maniactwie?
  • Odpowiedz
@deviator
op nic nie pisał o bańce, ani o tym że mieszkania są drogie, czy że ceny urosły xD

Twój post pierwszy porusza ten temat.

Żeby o czymś opowi przypomnieć musiałeś napisać, że masz mieszkanie na Mokotowie xD

To mieszkanie to największe osiągnięcie twojego życia prawda?
  • Odpowiedz
@Sarza01 sorry, myślałem że to @mookie wystąpił jako założyciel tagu. Dla niego byłaby to już któraś recydywa, bo wcześniej spamował stronę główną wykopu doniesieniami o upadku chińskich deweloperów – to też w stylu wywarcia przemożnego wrażenia, że i u nas już zaraz wydarzą się panicznie rozprzedaże.

I stanowczo zaprzeczam temu, że mam mieszkanie na Mokotowie, bo mam dwa mieszkania na Mokotowie. ;) i wcale nie jest to moje życiowe osiągnięcie ;)
  • Odpowiedz