Wpis z mikrobloga

@duszan_z_kapitana_dupy: Daily ma trwać max 15 min, jeśli trwa zbyt długo, to:
a. Team jest zbyt duży
b. niepotrzebnie poświęcacie czas na dyskusje.

U mnie w robocie przynajmniej były takie przyczyny zbyt długich daily. Jak team zbył zbyt duży, to nawet te 2-3 zdania na osobę trwały tyle, że daily dobijało do 20-30 minut. Innym razem ktoś próbował rozwiązać jakiś problem bezpośrednio na daily, co znowu wydłużało czas - jest to
Ile u was trwają daily? Jestem SM i devi strasznie marudzą mi że źle prowazdze daily bo są za długie xD Trwają tylko ok 40-50 minut.


@duszan_z_kapitana_dupy: Zazwyczaj tak między 30 a 50 minut i nie omawiamy tematów jakie na daily trzeba omówić. Jak ja prowadziłem daily to wszystko było obgadane w 5~10 minut maks.
@duszan_z_kapitana_dupy: 40-50 minut, ale mamy spotkania co dwa dni, natomiast ostatnio "wypożyczyliśmy" osobę z innego zespołu do zrobienia raportu powerbi do naszej apki i po spotkaniu się zdziwiła, że tak bardzo krótko, bo u nich poza daily jest jeszcze codziennie godzina code review i pół godziny czegoś tam jeszcze, dzień w dzień.
10-15 minut max, co ty się tam każesz spowiadać na daily?


@nad__czlowiek: moje wystąpienie zajmuje więcej a gdzie reszta zespołu? Dobre Daily musi trwać minimum godzinę, a najlepiej 1.5h zeby SM wiedział ile to trudnej roboty było zrobione