Wpis z mikrobloga

Bawi mnie niezmiernie, że wykopki odkryły że nieruchomości w Niemczech są stosunkowo tanie . Przecież tak zawsze było. Dziesięć lat temu to mogliście sobie kupić dom zdatny do zamieszkania na niemieckiej prowincji za 50k i to nie euro ale złotych. Gdzie wówczas w Polsce Z ciężko już wtedy byłoby coś takiego znaleźć w Polsce Z z 20% bezrobociem i 5 razy niższymi zarobkami.

Wszystko wskazuje na to, że duże miasta wkrótce będziemy mieli również droższe niż w w Niemczech i dla osób które siedzą w temacie nie jest to żadne zaskoczenie. Tutaj oprócz kwestie ekonomicznych ogromne znaczenie mają kwestie kulturowe, w większości byłych demoludów jest proporcjonalnie do zarobków drożej niż na zachodzie, u nas liczy się by mieć na własność, na zachodzie nie koniecznie.
#nieruchomosci #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #inwestycje
  • 39
@del855: rozumiem, dane cie nie przekonaja, bo ty masz takie przeczucie. To w takim razie dlaczego Polaczki takie glupie sa i nadal kupuja nieruchy w Polsce? Jak w Niemczech tak lepiej i taniej?

@Khaine patrz co pisze op.

@del855 co to za dane?

@acpiorundc przeciez ceny w Niemczech nominalnie ida w dol xD. To jak ma byc banka xD? Ja wiem, ze fajnie sie mowi bańka, a jakies dane moze za
rozumiem, dane cie nie przekonaja, bo ty masz takie przeczucie. To w takim razie dlaczego Polaczki takie glupie sa i nadal kupuja nieruchy w Polsce? Jak w Niemczech tak lepiej i taniej?


@niezdiagnozowany: jakby nie BK2% to nie wiem czy by tak chętnie kupowali. To było już widać załamanie w końcówce 2022.
rozumiem, dane cie nie przekonaja, bo ty masz takie przeczucie. To w takim razie dlaczego Polaczki takie glupie sa i nadal kupuja nieruchy w Polsce? Jak w Niemczech tak lepiej i taniej?


przeciez to JA mam dane i pokazuje skad, a ty rzucasz liczbami z artykulu ktory nie podaje skad je ma....

www.immobilienscout24.de - serwis na ktorego dane powoluja sie niemieckie media, ichniejszy otodom

a co do Polakow - no przeciez sam
nie mówię że jest spoko, po prostu mówienie, że zaraz będzie drożej niż na zachodzie to śmiech na sali xD.


JUZ jest drozej nia na zachdozie, bez probelmu znajda duze maista na zachodnie w kazdym kraju, ktore beda tansze niz waw/krk. A to ze warszawa to banda wiesniakow przy paryzu - to chyba dla wszystkich jest jasne?\

wiec skad masz swoje dane, skad ten hamburg 5500/m? tez z forsala?...

@niezdiagnozowany:
@del855: oczywiście że znajdą się tańsze miasta zachodnie z wysokim bezrobociem i w kiepskiej lokalizacji. Ogólnie woda marki Auchan jest tańsza w Paryżu w Auchan niż don piergion w Auchan w Warszawie, więc automatycznie jest drożej w Polsce mordo. Mówię Ci.
oczywiście że znajdą się tańsze miasta zachodnie z wysokim bezrobociem i w kiepskiej lokalizacji.


wysokim bezrobociem? CALA UE boryka sie z niedoborem pracownikow, a ty mi o jakims bezrobociu opowiadasz?....

I co to znaczy kiepska lokalizacja? Ze nie wime.... drozno jest kiepsko zlokalizowane, a poznan to ejst dobrze zlokalizowany?

no ale filozofuj dalej.... to robi sie ciekawe... zeby tylko sie w tych madrosciach zaraz nie zaplatal....

@niezdiagnozowany:
@del855: nie no wiadomo dlatego bezrobocie w Hiszpanii to ok. 12%, Grecja ok. 11%, a Włochy ok. 8%.

Wiadomo Drezno to Drezno po co wnikać. Jak kupujesz mieszkanie to nie patrzysz na to jak jest ono zlokalizowane, przecież to Wrocław, a Wrocław to Wrocław. Nie tracisz czasu na filzoofowanie. Szanuje.
nie no wiadomo dlatego bezrobocie w Hiszpanii to ok. 12%, Grecja ok. 11%, a Włochy ok. 8%.


wymienil kraje poludnia co historycznie maja probelm zeby sie zbarac do pracy, A JEDNOCZESNIE nie ma komu pracowac w turystyce.

co jeszcze?


Wiadomo Drezno to Drezno po co wnikać. Jak kupujesz mieszkanie to nie patrzysz na to jak jest ono zlokalizowane, przecież to Wrocław, a Wrocław to Wrocław. Nie tracisz czasu na filzoofowanie. Szanuje.


my
to ci przecież porównałem Berlin i Warszawę no i co wyszło xd? Że masz 11 koła różnicy


to opodiwedz jeszcze raz, skad ci wyszlo 11k roznicy?

moze ja zaczne:

- w ten tydzien, srednia cena w berlinie to 19.500 pln, to albo wg ciebie w waw srednia to ponziej 10k, albo ty jakie masz dane dla berlina?

@niezdiagnozowany:
@Dusk_Forest77: Niemieckie miasta w porównaniu do polskich, to jakby równać mężczyznę Polaka z ciemnoskórym uchodźcą w oczach Polki - Półka zawsze wybierze ciemnego. W Polsce masz raptem Warszafkę, Trójmiasto, Silesia, Kraków i Wrocław - jeszcze Poznań i Łódź ewentualnie. Reszta to mniejsze od niemieckich miasteczek grodziska. Logika panów w Polsce mówi, że centrum najważniejsze i wszystko trzeba ulokować w jednym miejscu. Ceny z kosmosu, nikt nie zainteresuje się prowincją, żeby tam