Wpis z mikrobloga

@iquiet: jak mówi słaby wyświetlacz to zrozumiałbym jakby dostał iphone 11 który ma ipsa, ale pewnie dostał nowszy model z oledem. a jak wiadomo te oledy w iphonach jak i aparaty są topowe akurat. gościu lubi androida i spoko ale powody ma kompletnie zmyślone.

czasami narzekania na aparat biorą się z tego że aparat w iphonie ma naturalne kolory ale to można sobie poprawić filrem przeciez xd
@iquiet: iphone 13 pro max wyświetlacz nie ma podjazdu do samsungowskich, aparaty też wypadają słabiej. Jak zacząłem przeglądać strony czy zdjęcia na iphone to w pierwszej chwili myślałem że wyświetlacz ma włączony jakiś tryb oszczędzania pikseli czy coś. Ale tak to wygląda i tyle.
Jak zacząłem przeglądać strony czy zdjęcia na iphone to w pierwszej chwili myślałem że wyświetlacz ma włączony jakiś tryb oszczędzania pikseli czy coś.


@Bill_Kilgore: po prostu przyzwyczaiłeś się do wyświetlacza który ma nienaturalne przesycone kolory. Myślałem, że samsungi przestały to zrobić bo akurat to była dość duża krytyka, że kolory są przekłamane na ich telefonach.

Ale tak w iosie nie da się zmienić nasycenia kolorów i jak ktoś lubi jak mu
@Bill_Kilgore: Odpowiem Ci serio, bo sam się długo robiłem research w ogóle apple:
w 14 pro i pro max wstawili nową matrycę aparatu. Jest znacznie wieksza niż w 13 pro i lepiej łapie światło. Koleżanka ma S23 Ultra i zdecydowanie iphone ma bardziej powtarzalny aparat i generuje znacznie mniej szumów. Jest to za sprawą neural engine prawdopodobnie, bo on sobie to koryguje w obróbce, przez sekundę po zrobieniu te zdjęcie wygląda