Wpis z mikrobloga

@ArtoWski: powiem tak, ponieważ telefonu nie mogłem już oddać do sklepu, to poszedłem z nim do komisu, gość mi pokazał do porównania iphone 15 jakiś tam, i dalej uważam że fold 4 ma lepsze wyświetlacze. A co mnie najbardziej zraziło to to, że gość zadzwonił do aple i tam mu powiedzieli że bateria w moim fonie miała 18 pełnych cykli ładowania ( zgadzało się bo mniej więcej tyle razy go ładowałem)
@Bill_Kilgore: Bardziej Ci się podobają, bo jest też większy, ale generalnie fold jest sporo do tylu za flagowymi galaktykami, a iphone od właśnie 13generacji ma wypasione ekrany i jak masz truetone włączony, to pięknie oddaje kolory i jasność jest wyższy niż w samsungach. Dałem Ci w poprzednim poście link do gsmareny, możesz sobie sam posprawdzać pomiary. Mam też w domu monitor graficzny, więc w miarę wiem o czym mówię.
Co do
@Bill_Kilgore pamiętam szok, kiedy wywołałem zdjęcia robione Samsungiem i iPhone’em. Samsung podkręca maksymalnie kolory i kontrast więc bardzo przekłamuje. Finalna wersja zdjęć z Samsunga nie ma podjazdu do Apple. Miałem służbowego Folda 3 i bajer składania tak dużego tel szybko zaczął mnie irytować. Duże to i nieporęczne. Korzystałem też z flipa 5. To są fajne telefony jako ciekawostka. Mimo wszystko wracałem zawsze do Apple. Kibicuję tworom na android.. ale ten system to
@teslamodels: ale to ty tak twierdzisz. Straciliśmy na tym 300zł, w końcu stan był idealny. Żona ma 14tkę, tą najmniejszą, myślała żeby wziąć tego mojego pro max, ale po dwóch dniach zwróciła, bo pro max za duży. Według ciebie co miałem z nim zrobić? trzymać go bo kupiony, podłożyć pod nogę od stołu, dać do szuflady i niech zbiera kurz.
Jest to za sprawą neural engine prawdopodobnie, bo on sobie to koryguje w obróbce, przez sekundę po zrobieniu te zdjęcie wygląda podobnie co na galaxy.


@ArtoWski: Każdy telefon robi teraz zaawansowaną obróbkę. W ślepych testach Android nie ma absolutnie czego się wstydzić, co więcej, zazwyczaj wygrywa na iPhonem. Kanał MKBHD co roku robi takie testy. Można było samemu spróbować. Moja dziewczyna nagrzała się na iPhone, bo niby najlepsze zdjęcia, mówię do
@MXkeys Ja o tym wiem, jednak posiłkuje się zawsze testami na gsmarenie, bo tam mają powtarzalne warunki studyjne dla każdego telefonu. Świetna porównywarka. Jak się zastanawiałem między S23U a IP14pro, to gały mi z orbity wyszły jak zobaczyłem jakie samsung ma szumy przy słabym świetle. No ale wiadomo, trzeba brać to, co się podoba i tyle.
@niebadzogrem:
- vanced to i na androidzie ostatnio nie działa, mam drugi telefon na androidzie