Wpis z mikrobloga

Programiści, często kuce kochający kapitalizm i wolny rynek, odkrywają właśnie czym jest kapitalizm i wolny rynek: dla nich jest zwolnienie, a dla zarządu i akcjonariuszy rekordowe zyski. Ale cóż, trzeba było wstawać wcześniej, brać zimne prysznice, pracować ciężej i odziedziczyć ze 100 mln, to wtedy może założylibyście swojego Aptiva.

#pracait #aptiv #programista15k
  • 68
@bin-bash: no nie może, jest coś takiego jak zwolnienia grupowe. Zastanowiłeś się przy okazji, kto będzie kupować produkty tych firm i co ci ludzie będą żreć, gdy już wszyscy zostaną „zoptymalizowani”?

W jakim celu bronisz wielkiego kapitału? Dla nich jesteś nikim, zasobem ludzkim do wykorzystania i wyplucia. I tak będzie dopóki kapitał będzie rządził nad pracą.
@Krol_Karo: Ja Ci napisałem, że to nie takie proste. Nie kłóciłem się z żadnymi trendami. Tylko zwracam uwagę na to, że "polaka za 3k $, czy Filipińczyka za 1k$" to mega spłycenie zagadnienia.

Pracowałem w korpo, w którym obsługę ich globalnego CRMu jakiś czas temu wyrzucono do 3rd party z indii. Bo koszty. A pracowałem jako kto? Spec od ich globalnego CRMu. Jak to możliwe? Po jakimś czasie polegania na 3rd
Polacy nie są magicznie lepsi od statystycznego hindusa.

Jako że tam jest miliard ludzi, łatwiej na statystycznego leszcza.


@Krol_Karo: Jak będziesz się uczył, to kiedyś też dostaniesz się do korpo i popracujesz z hindusami. Na razie widać, że nie masz o branży pojęcia ( ͡º ͜ʖ͡º)

EDIT: Dołączył 2 miesiące temu
Aha złapałem baita. Że wam się chce, eh.
@czerwonykomuch widać że takie teksty mogą tylko pisać ludzie z poza branży.
Piszecie o stracie pracy jak o jakimś piekle wcielonym. Najgorszym możliwym scenariuszu. Kompletnej katastrofie.
Otóż nie w IT, a w szczególności nie w projektówce/developerce. Tutaj pracuje się na projekcie. Jak projekt się kończy bądź przedtajesz być w nim potrzebny - albo twój pracodawca znajduje ci inny projekt dla innego klienta (de facto zmienia ci się środowisko tak jak byś zmienił