Wpis z mikrobloga

Programiści, często kuce kochający kapitalizm i wolny rynek, odkrywają właśnie czym jest kapitalizm i wolny rynek: dla nich jest zwolnienie, a dla zarządu i akcjonariuszy rekordowe zyski. Ale cóż, trzeba było wstawać wcześniej, brać zimne prysznice, pracować ciężej i odziedziczyć ze 100 mln, to wtedy może założylibyście swojego Aptiva.

#pracait #aptiv #programista15k
  • 68
Polacy nie są magicznie lepsi od statystycznego hindusa.


@Krol_Karo: Oczywiście, że są lepsi co wynika wprost z ich kultury. To, że to Europejczycy skolonizowali świat nie było wynikiem przypadku tylko czynników kulturowych i instytucjonalnych jakie wykształciły się w Europie. Nikt kto miał do czynienia z Hindusami w pracy nie napisałby tego co Ty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ps. I rzeczywiście w tym całym mrowiu ludzi jest też
I tak będzie dopóki kapitał będzie rządził nad pracą.


@czerwonykomuch
to lepiej szukaj jak się dostosować bo to raczej już się nie zmieni. Stare czasy odeszły. Zmiana to cześć cyklu.

Rynki finansowe są dziś większe niz gospodarki krajów. Rozwój giełdę z ostatnich 100 lat spowodował wielki boom gospodarczy, powstanie korporacji, ogromne podniesienie poziomu życia - przemysł towarowy, rolnictwo towarowe, globalizacja handlu. Ale jednocześnie kapitał jest silniejszy niż kiedykolwiek.

Nie za wrócisz Wisły
? @czerwonykomuch

@sonoitaliano: nie być „zasobem ludzkim” do zwolnienia w 5 min. A przynajmniej, jeśli się już jest, to nie bronić wielkiego kapitału.

Aha, czyli dla ciebie w aktualnych warunkach spoleczno ekonomicznych każdy jest wyrobnikiem?
"Zasób ludzki" to po prostu nazywanie rzeczy po imieniu. Zatrudniasz pracownika żeby zarabiał. Tak samo jak kupujesz maszynę do firmy. Inwestycja która się ma zwracać. Firma nie bierze z tobą ślubu- firma chce prowadzić biznes.
A
powodzenia w realizacji projektów team'em Filipińczyków


@CheSlaw:

Ps. I rzeczywiście w tym całym mrowiu ludzi jest też sporo zwesternizowanych i inteligentnych ludzi którzy nie odbiegają od nas ale ich akurat USA, zachód a nawet częściowo Polska sprowadza szybko do siebie.


@Herubin: Skoro amerykańska firma świadcząca usługi w USA, zleca klepanie krudów w biernych rejonach, to oznacza to, że nie robi tego z dobrego serca.

Jak owy biedny rejon zacznie być
@czerwonykomuch: Ja nie rozumiem tej gównoburzy z aptiv. Tak jak pracownik może odejść do innej firmy lub rzucić pracę by robić w życiu coś innego tak pracodawca może też zrezygnować z usług pracownika. Tutaj akurat to się odbyło w sposób cywilizowany.
Cała rzecz w tym, żeby to zrozumieć i szukać jak najbardziej partnerskiej relacji z pracodawcą. Bo jak czytam, że ludzie przechodzą po 5 absurdalnych etapów rekrutacji, robią jakieś live codingi
@czerwonykomuch: jeszcze bardziej zabawni są ci którzy twierdzą że "jest w porządku bo zwolnili ich z obowiązku świadczenia pracy" XD. No w #!$%@? sltruistyczna decyzja, napewno zrobili to z dobrego serca a nie dlatego ze wywalili czasami 75% teamu i wiedzieli jak będzie wyglądała praca ludzi na zwolnieniu xd
Każdy poważny temat na medium takim jak wykop jest splycany.


@Krol_Karo: Panie bakłażanie, no ale nie aż tak, jak Ty to uczynić raczyłeś :D "Zatrudnianie ludzi? Bierze się zawsze tańszego!" xdd

Ja wam tu powiem więcej. Widzę, że aptiv przywołujecie (@crespo, @czerwonykomuch). A ja osobiście, bardzo dobrze znam kogoś, kto w aptiv przeżył już dwie takie duże fale zwolnień. Najpierw polecieli B2B. Poza nim xd On na B2B nietknięty. A
@sonoitaliano: nie no, utrata pracy jest w sumie spoko, w szczególności jak masz dzieci i kredyt. W ogóle żaden problem.


@czerwonykomuch: Ty nie masz pojecia o zyciu :D co w tym strasznego, ze majac kredyt stracisz prace? otoz nic!:) Kazdy rozsadny z IQ powyzej psa, szczegolnie w IT ma poduszke finansowa, ja np. mam taka poduszke, ze moge zyc godnie 2 lata bez przychodow razem z dziecmi i zona a