Wpis z mikrobloga

Przymierzam się do nowego auta. Na celowniku mam 3 samochody: Audi RS3, Audi S3, Golf 8R. Mnóstwo jeżdżę po mieście i niestety mam ciężką nogę ;/ Co się lepiej sprawdzi? Czy nie jest tak, że w tym przypadku lepiej wybrać coś z 2.0 tfsi zamiast 2.5, bo jest lepsza elastyczność? RS3 dopiero rozwija potencjał przy ostrym i długim butowaniu ze względu na większe turbo. Mam rację? A w mieście raczej liczą się krótkie sprinty. W ostateczności biorę pod uwagę jeszcze BMW m340i, ale ten samochód jest totalnie mi obcy. Uprzejma prośba o poradę.

#samochody #motoryzacja #audi #volkswagen #vw #vag #bmw #pytanie #pytaniedoeksperta #motorsport
  • 36
@Niepokon4ny: niedawno sam kupowałem nowe auto i w sumie to takie porady są jak pisanie palcem po wodzie. Idź, wsiądź, wymacaj, przejedź się i będziesz wiedział.

Jeden wsiądzie i powie, że to auto jak dla niego zaprojektowane, a ty wejdziesz i będziesz się czuł nieswojo. Nie ma reguły. Najbardziej pomożesz sobie sam, zbierając dane empiryczne xd

Podkreślam to dlatego, że sam byłem nagrzany na kilka modeli, a w rzeczywistości czar prysł...
@Niepokon4ny: nie o to chodzi. Możesz przeczytać opinie, recenzje - plusy i minusy, a później już samemu na spokojnie zwrócić na to uwagę w salonie i ocenić czy faktycznie dana rzecz odrzuca Cię od tego samochodu czy nie. Dla kogoś może coś być istotne, a dla Ciebie w ogóle i nawet nie zwróciłbyś uwagi. Z kolei może Cie irytować coś innego, o czym nikt inny nie wspomniał. :) Swoje się nachodzisz,
@Niepokon4ny Serio rozpatrujesz 400 konne auta, szukając najszybszego, biorąc za kryterium które lepiej zbierze się w mieście? xD

Rs3 to super maszyna na tor i świetny allrounder. M340i to fajniejszy silnik w cięższej ale bardziej wygodnej budzie. S3 i golfa3 sobie odpuść jeśli stać cię na rs3