Wpis z mikrobloga

Taka ciekawostka odnośnie tzw praw lokatorów, mieszkam sobie przez zimę w Tajlandii i wynajmuję tu mieszkanie, no i w tym budynku wszędzie w windach itp są informacje że płatność za wodę i prąd do 14.02 i by pilnować tych terminów. I tak 15 lutego, godzina 9 rano wstaję sobie a tu nie ma wody ani prądu xD Okazało się że właściciel spóźnił się minimalnie z zapłatą i nie ma że wysyłają maila z jakimiś ponagleniami czy coś tylko od razu, 9h po terminie odcinają wodę prąd i elo xD I albo płacisz od razu albo myjesz się w rzece xD
Chyba w Polsce by to nie przeszło, nie?

#wynajem #tajlandia #nieruchomosci
  • 16
no ale jednak prąd i wodę ci w końcu odetną


odetna? jesli wynajmujesz i rachunki nie sa na ciebie - to nie odetna, podbnie nie slyszalem zeby patologii odcinali - mopsik rachunek najwyzej zaplaci....

@Limonene:
@perfumowyswir: niekoniecznie ale nie w takich miejscach jak Phuket. Najlepsze ceny jeśli chodzi o jakieś nadmorskie miejscówki to ma Pattaya albo Hua Hin i tam faktycznie wynajmowałem kiedyś o wiele lepsze, nowoczesne mieszkania za 1-2k. A jeśli chodzi o jakieś luksusowe wille za 2k, to raczej na jakimś zadupiu.

@thepjoter: ja robię visa runy, teraz byłem miesiąc w tajlandii, miesiąc w malezji i znowu miesiąc w tajlandii. Gdybym jednak kiedyś