Wpis z mikrobloga

Czy jeśli wrzucę na coiny 1000 złotych, po jakimś czasie będzie tam 1230 złotych; to podatek od tego to będzie jakieś 50 złotych; ale wydające te kasę w sklepie; to jest tak jakbym nie płacił podatku VAT; tylko ten podatek od 230 złotych; czyli 50.

Czy mogę to traktować jako sposób na realne obniżenie opodatkowania mojej osoby? Państwo będzie uśmiechnięte bo zapłaciłem im w śmieciówkach (kiedyś złotwkach) kasę; Ja będę szczęśliwy bo realnie obniżyłem swoje opodatkowanie kilkukrotnie w sklepie.

Dobrze rozumiem, czy już są na to antyludzkie przepisy?

#bitcoin #kryptowaluty #kapitalizm #anarchokapitalizm
  • 8
@pyroxar źle rozumiesz. Jak płacisz kartą krypto to i tak płacisz VAT bo jest w cenie towaru. Kupujesz towar za 1230 brutto w sklepie i teraz w zeznaniu podatkowym będziesz miał 230 do opodatkowania bo to twój zysk z obrotu na krypto. W picie będziesz musiał przy rozliczeniu zapłacić 19% z 230.
@pyroxar Płacisz oba podatki, kupując coś za krypto w sklepie, jakąś kartą binance, czy inną, płacisz i VAT, bo płacisz pełna kwotę brutto, a potem jeszcze 19%, w następnym roku, rozliczając się z tego zakupu, czyli jak kupisz dzisiaj coś za krypto musisz pamiętać, aby zapłacić podatek od tego za rok.
  • 0
@sm_m: już do szkoły nie chodzę, więc nie muzę płacić.

A wszystko pozostałe: nie; państwo nakłada podatki na moją własność; więc nie jest chroniona.