Wpis z mikrobloga

@konradpra

@MacronT1000: bawi mnie głupota ludzi.

A co zmiany klimatu, raczej martw sie o demografię Polski niż o klimat.

Chińczycy, Hindusi i reszta 3 świata ma w d. problemy pierwszego świata na temat ekologii. Wolą rozwój ekonomiczny i przemysłu.


Typowy chłopskorozumizm. Europa czy nawet cały zachód wyznacza trend, za którym podąży i zresztą już podąża reszta świata.
@konradpra: Hejtowałem tokarczuk zanim to było cool. Nienawidzę jej stylu, to jest taki García Márquez dla ubogich. Pisarka która w każdym zdaniu błaga czytelnika żeby ten uznał ją za autorkę wrażliwą. Mega nachalna literatura.
tym kto w Polsce będzie mieszkał (rasa i wyznanie).


@konradpra: i jest to stricte powiązane z klimatem, bo to nie Europa pierwsza zacznie być niezdatna do życia, tylko Afryka, Azja i Ci ludzie będą musieli gdzieś się przenieść, więc nawet w interesie największego rasisty który marzy o jednorodnym społeczeństwie jest to aby zadbać o planetę.
@niochland: @PiccoloColo @GregPelka: Przecież tu nie chodzi o żadne fakty XD W Polsce antyklimatyczni to są PiSowcy i Konfiarze, dwa elektoraty wywodzące się z biedoty, jedyne co nimi kieruje, to strach. Dopiero z 5-10 lat temu dopchali się do pańskiego stołu i zaczęli żyć na przyzwoitym poziomie, a teraz jakaś Unia chce im zabrać schabowego i 25 letnią klasę premium XD
@MajsterOfWihajster: Do 2070 szacuje się że 30 procent światowej ludności będzie zmuszona migrować. Wiadomo, to będą fale migracji rozłożone w latach. W samej Warszawie w perspektywie 20 lat przez wzrosty temperatur śmiertelność w wyniku wzrosnąć ma ponad dwukrotnie. Susze, rosnący poziom wód zalewający (jeżeli nic nie zrobimy) tereny nadbałtyckie (nie pamiętam do którego roku wedle symulacji), częstsze wylewy rzek i powodzie, dwie pory roku (deszczowe zimy i gorące lata). To niektóre
@konradpra: kiedyś lekarze diagnozowali u kobiet "histerię" którą leczyli na przykład dildosami, teraz to niby nieistniejąca choroba, a moim zdaniem coś było autentycznie na rzeczy i jak zobaczyłem ten screenshot to odrazu mi się z tym skojarzyło.
Bardziej bym sie martwił demografią, ekonomią i tym kto w Polsce będzie mieszkał (rasa i wyznanie).


@konradpra: XDDDDD To tym bardziej cie powinien klimat przejmować jak masz taki problem. Dla polski konsekwencje zmian klimatycznych nie beda wielkie, troche problem ze zbiorami rolniczymi, troche czasem infrastruktura rozwalona, ale w sumie tyle. Ale dla tych indii, afryki itd o których piszesz ze sie nie przejmują to te kraje to dotknie najmocniej i ci