Aktywne Wpisy

Jeszcze kilka dni temu @dr_Batman nas przekonywała, że 100k na miesiąc to ma może kilkuset politycznych nominatów. Teraz się okazuje, że może ich być ponad 5600, a to dopiero wstępne szacunki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pensje tych 5600 ludzi rocznie kosztują przynajmniej 6,7 MLD zł (przy założeniu równych 100k na msc, a mają więcej przecież). Dziura NFZ na ten rok to ok. 23 miliardy. A pytanie jak
Pensje tych 5600 ludzi rocznie kosztują przynajmniej 6,7 MLD zł (przy założeniu równych 100k na msc, a mają więcej przecież). Dziura NFZ na ten rok to ok. 23 miliardy. A pytanie jak
źródło: Screenshot-20260618-134951-Samsung-Browser
Pobierz
KingOfTheWiadro +12




Cześć, jest to mój pierwszy post tutaj. Lurkuję już długo wykop, zwłaszcza tagi o studiach i pracy. Jestem jednocześnie studentem VI semestru inżynierki, kierunek dość trudny i nauka na nim to nauka bezsensownych, encyklopedycznych materiałów które zapomina się zaraz po kolosie (całki w układzie cylindrycznym lub różniczki związane z ruchem masy pojedynczej, wyimaginowanej cząsteczki masy). Interdyscyplinarność kierunku jest jednak tak duża, że mógłbym spokojnie podjąć pracę jako np. inżynier jakośći. Problem w tym, że rozesłałem swoje cv (a właściwie list motywacyjny) do zakładów pracy prosząc aby przyjęto mnie na staż (nie określiłem tego czy ma on być bezpłatny czy płatny), jednak nikt nie odezwał się na moje pytanie(prośbę o staż?). Nie wiem jak to dalej pociągnąć, dzwonić do tych firm pytając czy jest taka opcja albo poczekać jeszcze z tydzień? To chore, że firmy wymagają od studentów doświadczenia już w trakcie trwania studiów (mając laby/ćwiczenia codziennie albo zajęcia 8-15), a gdy człowiek rzeczywiście chce pojść na bezpłatny staż, a potem ewentualnie jego przedłużenie za minimalną to ze strony firm jest zero odzewu. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć co zrobić, jak to pociągnąc dalej? #studia #praca
─────────────────────
· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim
Zapytaj prodziekana ds. praktyk studenckich, powiedz mu jak jest, może mieć kontakty w jakichś firmach i jednym telefonem załatwić ci rozmowę o staż. Ewentualnie zaciśnij zęby i idź do byle czego, byle mieć odbębnione praktyki.