Wpis z mikrobloga

@miken1200 Chociażby bezpieczeństwo. Windows XP i 7 jest już dziurawy i nie wspierany. Strach się logować do banku. Druga sprawa wyświetlanie treści w internecie. Tak jak mówisz przeglądarki nie wspierają już wielu nowych technologii. Kolejna sprawa kompatybilność. Nowe programy często działają już tylko na windows 11 a co dopiero XP. No i sama obsługa systemu, zrzuty ekranu, srylion udogodnień które są wbudowane już w Windowsie od 10 w górę
w takim chociażby jeszcze 2010 roku w gimnazjum na informatyce to wciąż się na win 98 operowało xD


@bary94pl: w 1998/99 w liceum w sali informatycznej był dwa komputery z W95 lub 98 (w tym jeden nauczyciela), reszta Win 3.11.Możliwe, że jeszcze 1999/2000 były te same.
@Mihaueck A może mi się z 95 porąbało. Bo 95 też była na dyskietach, więc pewnie to było to. To były czasy - instalka OSa zajmowała niecałe 14 MB. Ale jaki skok jakościowy był w porównaniu do DOSa - nawet na monitorze z 640x480
@chwilowypaczelok:

Pierwszy system z rodziny Windows, przy użytkowaniu którego nie miałem wrażenia cofania się w rozwoju i obcowania z totalnym gównem. Przesiadałem się z Amigi, a moim pierwszym graficznym systemem na pececie był Warp. Windowsy z rodziny 9x/Me to była #!$%@? ekstremalna, dopiero NT/2000/XP zaczęło być zdatne do użytku.
a ja mam Amige CDTV...


@Quassar:

Też kiszę taką w garażu - i pochwalę się, że kompletny zestaw, komputer, 2x klawiatura (jedna z białymi klawiszami, druga z czarnymi), zewnętrzna stacja, pilot/pad, myszka oraz monitor. Niestey monitor nie działa. Jak ostatnio przypadkowo trafiłem na CDTV w ogloszeniach i zobaczyłem cenę, to jeszcze tego samego dnia wyciągnąłem wszystko z zapleśniałych kartonów, odkurzyłem, wyczyściłem, sprawdziłem, czy działa i zapakowałem w szczelne, grube worki, owinąłem
Chociażby bezpieczeństwo. Windows XP i 7 jest już dziurawy i nie wspierany. Strach się logować do banku.


@BornToDie69: to jedyny sensowny argument, ale też wystarczy nie łazić po dziwnych stronach, żeby zminimalizować ryzyko zarażenia.

wyświetlanie treści w internecie. Tak jak mówisz przeglądarki nie wspierają już wielu nowych technologii.


Nie spotkałem się jeszcze, żebym na W7 miał problem z jakąś stroną.

Kolejna sprawa kompatybilność. Nowe programy często działają już tylko na windows