Wpis z mikrobloga

@ONVIF: jak miał pozwalać na sterowniki do 98? To przecież zupełnie inne jądro i architektura systemu. A sterowniki sięgają głęboko do systemu. To nie była wolna amerykanka w stylu win95, czyli de facto nakładka na dos i możesz robić co chcesz jako użytkownik. Tu miałeś uprawnienia. A system nie był popularny dla uzytkowników domowych. To był system dla firm. Miał wspólpracować z win NT, a potem win 2000 serwer.
  • Odpowiedz
@ONVIF: nie pomyliły Ci się systemy? WinMe to była tragedia. Sterowniki nie mogły działać z Windowsa98 na 2000, bo ten pierwszy to Win9x, a drugi to NT. Sterowniki instalowałem dla systemów NT. Windowsa 2000 pamiętam, jako wolnego, ale stabilnego. Wiele gier na nim nie działało, a Me to była porażka. W Me miałem bluescreeny przy instalacji, a nawet jak się udało to zainstalować, nie było wiadomo kiedy pojawi się znowu bluescreen.
  • Odpowiedz
@chwilowypaczelok Mam 25 lat i pamiętam że za dzieciaka na pierwszym komputerze w domu był Windows 98. Do dzisiaj pamiętam jak rypało się w Heroes III, Fifę 2002 albo ski jump, to byli czasy.

  • Odpowiedz
jeśli to pamiętasz to masz więcej niż 30 lat


@chwilowypaczelok: bez przesady, 7 miała premierę 15 lat temu, przez pierwsze parę lat nie było sensu się przerzucać. Luzem dwudziestolatek mógł zaczynać na xpeku.
  • Odpowiedz
@chwilowypaczelok ale #!$%@? że jeden z najlepszych systemów. Winxp to było takie gówno że trzeba go było reinstalować raz w tygodniu i dlatego ludzie zaczęli robić partycje dysku. Połowa ludzi z tamtych lat zna na pamięć FCKGW-RHQQ2-YXRKT-8TG6W-2B7Q8 bo co weekend trzeba było to wklepywac żeby sobie pograć.
  • Odpowiedz