Wpis z mikrobloga

#kredythipoteczny mam następujące pytania do kredytu hipotecznego:
1. czy jak dostanę pozytywna decyzję mogę bez kosztów ostatecznie zrezygnować z kredytu?
2. czy bank kontaktuje się z deweloperem odnośnie mieszkania, na które ma być udzielony kredyt gdy budynek jest na poziomie dziury w ziemi (budowa ruszyła 2 miesiące temu)
3. czy przy nowej umowie deweloperskiej wystarczy jedna odmowna decyzja żeby odzyskać wpłatę rezerwacyjna?
  • 7
1. czy jak dostanę pozytywna decyzję mogę bez kosztów ostatecznie zrezygnować z kredytu?


@jatojaaniety: Tak.

2. czy bank kontaktuje się z deweloperem odnośnie mieszkania, na które ma być udzielony kredyt gdy budynek jest na poziomie dziury w ziemi (budowa ruszyła 2 miesiące temu)


@jatojaaniety: Z deweloperem kontaktuje się rzeczoznawca podczas wyceny nieruchomości, może to być wycena zewnętrzna lub zlecona przez bank. Analiza nieruchomości dokonywana jest na podstawie dokumentacji przygotowanej przez
@marcpol: dzięki.
2. Bardziej tutaj zastanawiam się czy bank przekazuje deweloperowi ile kredytu się bierze.

3. Jedyny punkt w umowie na ten temat to:
REZERWUJĄCY nie uzyskał pozytywnej decyzji kredytowej lub przyrzeczenia udzielenia kredytu, w związku z negatywną oceną zdolności kredytowej w rozumieniu art. 4 pkt 11 ustawy o kredycie hipotecznym;
2. Bardziej tutaj zastanawiam się czy bank przekazuje deweloperowi ile kredytu się bierze.


@jatojaaniety: Nie, bank nie przekazuje takiej informacji.

3. Jedyny punkt w umowie na ten temat to:

REZERWUJĄCY nie uzyskał pozytywnej decyzji kredytowej lub przyrzeczenia udzielenia kredytu, w związku z negatywną oceną zdolności kredytowej w rozumieniu art. 4 pkt 11 ustawy o kredycie hipotecznym;


@jatojaaniety: W takim przypadku wystarczy jedna decyzja odmowna.
@marcpol: nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie. Czy można nie dostać kredytu na 20 lat, a dostać na 30 lat? Jeżeli tak to czy negatywna decyzja na 20 lat jest podstawą do odwołania umowy rezerwacyjnej?
@jatojaaniety: W takich przypadkach banki najczęściej nie wydają decyzji negatywnej, tylko decyzję pozytywną z dłuższym okresem kredytowania, natomiast co do zasady każda decyzja negatywna wynikająca z oceny zdolności kredytowej spełnia opisany w umowie rezerwacyjnej warunek.