Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy związek osoby oszczędnej z rozrzutną ma szansę się udać?

Jestem raczej oszczędny, nie lubię wydawać pieniędzy na głupoty albo na coś czego nie potrzebuje. Moja dziewczyna jest moim przeciwieństwem, żyje od pierwszego do pierwszego, ciągle kupuje nowe rzeczy, których nawet nie potrzebuje.
Oboje jesteśmy po trzydziestce, ja posiadam samochód, mieszkanie spłacone w 70% i jakieś 100 000 oszczędności, a ona nie posiada żadnego majątku ani oszczędności, chyba że liczyć jej buty, torebki i zegarki.

Ja zarabiam 8500 na rękę, a ona 7000.
Czy wg was taki związek ma szansę przetrwać? Czy to zbyt duża różnica w poglądach na finanse?
Wg mnie ona jest jakaś zakupoholiczką, wg niej ja jestem sknerą.
Osobiście uważam, że nie jestem jakimś sknerą, 2-3 razy w roku jadę z nią na wakacje, mam wszystko czego mi potrzeba, jak się coś zepsuje w mieszkaniu to nie mam problemu żeby kupić coś nowego. Ja po prostu nie widzę sensu w wydawaniu kasy na coś czego nie potrzebuje.

#zwiazki #pieniadze #finanse #rozowepaski #niebieskiepaski



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 4
Albo ona sie ogarnia (moze wizyta u Psychologa, niech obejrzy Iwucia itd) albo to sie rozpadnie. Nie przetrwa. Znalazla sobie dobrego towarzysza - z mieszkaniem i samochodem, wiec nie musi sie martwic i zaciskac pasa ;) Doklada Ci sie do zycia? Jak dzielicie oplaty za mieszkanie?
@mirko_anonim: moim zdaniem ma szanse, jeżeli uda Wam się zbliżyć swoje poglądy na wydawanie pieniędzy. Jeśli nie przekonują ją kwestie ekonomiczne to może kwestie środowiskowe, klimatyczne itp. kupowania cały czas nowych niepotrzebnych rzeczy. Konsumpcjonizm już nie jest taki sexy.
@mirko_anonim: znam 2 podobne przypadki:
1 - sknera facet, opanował swoją żonę (która sama potwierdza, że ma problem z kompulsywnym wydawaniem kasy), wszystko się kręci, z daleka (czyli z mojej perspektywy, wydaje się ok). Problemy występują tylko na urodziny/święta/inne, bo jest okazja.

2 - sknera facet, żona wyszła z biedy (ale bieda z niej nie wyszła) jak tylko ma jakąś większą kasę, to wycieczki, paznokcie, ciuszki. Jest źle, terapie, rozmowy, nic