Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Moja mama lvl blisko emerytury od roku pracuje w budżetówce jako osoba sprzątająca/porządkowa. Ostatnio pochwaliła mi się, że dostała wypłatę bodajże 6200zl na rękę (fakt, były w tym jakieś 2 świąteczne i dodatek nocny).Generalnie mama ma takie pieniądze m.in. z tytułu wysługi lat (czy jak to się tam nazywa). Z drugiej strony moja żona, z 8 petnim stażem w branży, pracujaca dwoma językami dla duuuuuzej niemieckiej firmy ma na rękę jakieś 7500zl

Tak mi się wydaje że zarobki się mega spłaszczają. Bardzo cieszę się że mama tyle zarabia,bo pracuje od 18 roku życia na full etat w jakichś januszexach,potem zwolnienie w kovidzie i w końcu przed emerytura pracuje jako sprzątaczka i jest szczerze zadowolona.

Z drugiej strony patrzę na ludzi którzy po studiach,kursach, nadgodzinach,językach szukają dobrze płatnej pracy i mają z tym problem i wydaje się to mega dołujące.

#zarobki #inflacja #pracbaza #korposwiat #praca #pensja #



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 18
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:

Z drugiej strony moja żona, z 8 petnim stażem w branży, pracujaca dwoma językami dla duuuuuzej niemieckiej firmy ma na rękę jakieś 7500zl


No ale ma chyba dużo lepsze warunki pracy niż sprzątaczka, lepszy prestiż stanowiska itd. Poza tym wątpię żeby 6k+ to była norma dla sprzątaczek w Polsce
  • Odpowiedz
  • 21
@mirko_anonim sam powiedziałeś, że to jednorazowa wypłata z dodatkami świątecznymi. Co ma mówić taki nauczyciel np. języka w szkole, też zna dwa języki jak twoja żona i dostaje na rękę z 3800/4100 XD
  • Odpowiedz
Z drugiej strony patrzę na ludzi którzy po studiach,kursach, nadgodzinach,językach szukają dobrze płatnej pracy i mają z tym problem i wydaje się to mega dołujące.


@mirko_anonim: no i? co z tym zamierzasz zrobic?
Twoja zona zarabia tyle na poczatku swojej kariery. Rozumiem, ze raczej placa jej nie bedzie mniejsza z biegiem lat.
A zdrugiej strony, to szkoda, ze matka ci powiedziala swoje zarobki - im mniej wiesz, tym dluzej zyjesz (
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: studia nie uprawniają nikogo do wyższych zarobków , dają poprostu drzwi to LZEJSZEJ nie fizycznej pracy
W twoim gówno świecie osoba bez studiów powinna ciężko pracować fizycznie i jeszcze nie zarabiać za to nic ? Bo ktoś inny ma papier ?
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: ps to że twoja żona zna 2 języki to żadne potężne mecyje , też znam dwa na poziomie C1 bez studiów , jak ktoś ma talent lingwistyczny to się 5 nauczy samodzielnie
Nie rób einsteina z żony która pracuje w korpo jak każda inna kobieta która nie skończyła konkretnego kierunku jak medycyna itp
  • Odpowiedz
@mirko_anonim sprzątaczka w budżetówce zarabia że stażowym i dodatkami za nocki ewentualnie ok 5.5k brutto. Tak więc musiała dostać cholernie dużą premie by tyle mieć netto. Albo już 13 pensję dostała.
  • Odpowiedz
@zielony_goblin: mnie nauczycielka od ekonomii w technikum zawsze uczyła że znajomość języka to nie zawod , zawodem może być bycie ekonomista , prawnikiem czy inwestorem , język sam w sobie to nie są żadne umiejętności
  • Odpowiedz
@Gorkel:

Co ma mówić taki nauczyciel np. języka w szkole, też zna dwa języki jak twoja żona i dostaje na rękę z 3800/4100


może powiedzieć, że ma 22 godziny lekcyjne w tygodniu, wolny lipiec i sierpień, ferie zimowe, przerwę świąteczną i majówkę, trzynastkę, 3 roczne urlopy dla poratowania zdrowia i różne dodatki. Nie żebym im żałował, ale problem w tym, że są wśród nich specjaliści i pasjonaci, jak i miernoty, odbębniające
  • Odpowiedz
@Zakrentas: Zgadzam się, wśród nauczycieli istnieją jednostki wybitne jak i mierne, jak w każdej firmie inni pracownicy. Tylko wszyscy zapominają o dodatkowej pracy wykonywanej w domu przez nauczycieli: trzeba się przygotować do lekcji oraz sprawdzać kartkówki, klasówki, prace domowe. To nie jest jak w korpo, że wychodzisz o 17:00 i zostawiasz pracę w biurze.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Fascynująco jest oglądać jak wykopki doświadczają, że na rynku pracy jest konkurencja, warto mieć znajomości, i oszczędności, oraz nie przestawać się rozwijać zawodowo xD
A jakby jeszcze zobaczyli jak to jest z punktu widzenia pracodawcy, bo chyba myślą, że łatwiej.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: moja żona też w budżetówce tam gdzie mundury są niebieskie( ͡° ͜ʖ ͡°), w korpusie służby cywilnej (nie mundurówka) zarabia 3070PLN na rękę to już z 13% dodatkiem za staż pracy.
  • Odpowiedz
@Gorkel: może i nauczyciel jęz. polskiego ma sporo roboty w domu, ale reszta? Sprawdzić jeden sprawdzian z matematyki czy angielskiego to maks. 2 minuty, zresztą można to zrobić na przerwie przed lekcją. Nie wspominając na przykład o wuefistach.
  • Odpowiedz