Wpis z mikrobloga

@miscellanous: Niefajne miejsce na takie pytania. Sprawdź grupę inwestomat na fb i blog/kanał YT inwestomat.eu. Wszystko zależy od Twojej sytuacji i tolerancji dla ryzyka. Najbezpieczniejszymi aktywami będą obligacje indeksowane inflacją (najlepsze EDO lub ROD). Następnie wymieniłbym ETFy na szeroki rynek akcyjny. Można wybrać kilka ETF, np. ekspozycją na S&P 500, sWIG80 (jak lubisz GPW), albo nie bawić się w rozkminy i wrzucić w MSCI ACWI (mój ulubiony, sprawdź ticker ISAC). Bardziej
@miscellanous: w tej chwili zdecydowanie obligacje
Stałe 6,4% na 3 letnich, ofc od tego jeszcze złodziejski podatek 19% jako kara za oszczędzanie ale i tak gwarancja zwrotu jest
Ewentualnie indeksowane inflacją

Drugą opcją to po prostu jakieś indeksy ze świata ale giełda może mieć np. Rok zatwardzenia i stać w miejscu

Więc zależy od ryzyka

Ale przy takich obligacjach sam się załadowałem na jakiś czas (400k) - wcześniejszy wykup kosztuje 70gr
@wiverna: ze wszystkim się zgadzam poza poleceniem dm boś, bo moim zdaniem to ich interfejs to katastrofa w której nie idzie się odnaleźć. Myślałem że ogólnie warunki to zrównoważa, ale nie... tego się po prostu nie da używać.