Wpis z mikrobloga

Mężczyzna kiedyś: godnie zarabia, ma najwyższą pozycję w rodzinie, jest szanowany w domu, pracy, mediach i na ulicy;

Mężczyzna dziś: jest gnojony w mediach, domu i pracy, zarabia marne grosze czekając aż minimalna zrówna się ze średnią krajową, płaci przeogromne podatki, które w większości zamiast na utrzymanie i rozwój kraju idą na zasiłki dla nierobów oraz nielegalnych migrantów – głównie młodych murzynów i arabów, którzy nigdy nie będą pracować wydajnie i uczciwie, za to będą dużo ćpać, kraść, niszczyć i gwałcić oraz namnożą się z idiotkami jak króliki, część z nich zarażając przy tym HIV, przez co kraj będzie się zadłużać na jeszcze większe zasiłki, szczególnie „na pomoc” samotnym, bezrobotnym matkom których dzieci w większości wyrosną na nierobów i przestępców.

I tak o to, nawet jak w 2024 zarabiasz dwie średnie krajowe, to nie stać cię na specjalnie dużo, za to kraj rozpada się i sypie od środka, bo setki tysięcy złotych rocznie, które ładujesz do budżetu, są bezczelnie marnowane.

* * *

Co do mema – dziś wielu mężczyzn to „grube biedne samotne zakolaki” i to nie jest tak, że jak wezmą się w garść i przypakują, to ich życie się zmieni. Połowa problemów to geny druga to „efekty kuli śnieżnej”. Szybki przykład dwóch życiorysów:

A: rodzice są ładni, zadbani i w miarę zamożni -> masz fajne dzieciństwo i dużo znajomych -> dziewczyny zmieniasz jak rękawiczki -> kończysz dobrą szkołę -> rodzice pomagają w wyborze dobrej pracy -> ślub -> dom -> dzieci;

B: rodzice są brzydcy, grubi i biedni -> żyjesz skromnie, za to bez wygód i niezdrowo -> jak orientujesz się, że takie życie jest bardzo złe to masz 20+ lat, nadwagę, nigdy nie trzymałeś za rękę i pracujesz za grosze w kołchozie -> nic już nie da się zrobić, więc dostajesz depresji -> wegetujesz do śmierci w biedzie i samotności z każdym rokiem czując się coraz gorzej;

P.S. nie znam nikogo, kto ma „dom, dzieci, żonę i dwa samochody” kto nie dostałby ogromnej pomocy od rodziny, znam za to takie małżeństwo jak na memie - rodzice chłopa dali im mieszkanie w centrum miasta wojewódzkiego a rodzice żony dwa samochody, każdy po ponad 100k PLN, na studiach mieli większe kieszonkowe niż ja zarabiam po kilku latach „kariery”, nigdy nie robili nadgodzin, dodatkowych kursów czy szkoleń więc jest czas i pieniądze na siłownię, wakacje 3-4 razy do roku i tak dalej.

#niebieskiepaski #logikaniebieskichpaskow #polska #spoleczenstwo #zwiazki #tinder #przegryw #blackpill #p0lka #finanse #zdrowie #depresja #samotnosc #memy #zalesie #wysryw
PakaBaka - Mężczyzna kiedyś: godnie zarabia, ma najwyższą pozycję w rodzinie, jest sz...

źródło: IMG-20240210-WA0000

Pobierz
  • 29
  • 7
@surflou: COPE

Głupi kolega z "normalniej" rodziny pojechał do Niemiec, wrócił z długami bo ćpał ile się dało.

Ludzie którzy myślą, że jak zarabiasz 6k netto w Polsce albo 10k PLN netto "na zachodzie" to już jesteś ustawiony do końca życia chyba wciąż są w podstawówce xD

Btw jak brak neetowania wpłynie na chłopską mordę? Albo to jak facetów niszczą media? Ty chyba nie umiesz czytać ze zrozumieniem, co?
Głupi kolega z "normalniej" rodziny pojechał do Niemiec, wrócił z długami bo ćpał ile się dało.

ćpał ile się dało.


Cholera, no ciekawe dlaczego mu się nie udało? Pewnie przez te cholerne narkotyki, nie?

Ludzie którzy myślą, że jak zarabiasz 6k netto w Polsce albo 10k PLN netto "na zachodzie" to już jesteś ustawiony do końca życia chyba wciąż są w podstawówce xD


W ogóle ludzie którzy myślą że przez całe życie
  • 41
Cholera, no ciekawe dlaczego mu się nie udało? Pewnie przez te cholerne narkotyki, nie?


@DonRzoncy:

Totalnie nie rozumiesz problemu.

Dziś przeciętny 20-30 latek został wychowany tak, że jest słaby głupi i nieporadny - w szkole chłopcy zawsze byli tymi gorszymi, matka/żona krzyczy w mediach zwalają na nich winę za całe zło świata, w pracy są traktowani jak bardzo tanie bioroboty.

Narkotyki nie są przyczyną problemów tylko ich skutkiem.

Serio co ma
Dziś przeciętny 20-30 latek


@PakaBaka: A według ciebie ile mam lat? 50? Jestem niedaleko tej górnej granicy i też miałem podobne doświadczenia. Do dzisiaj borykam się z problemami powstałymi ponad 15 lat temu. Tyle że skoro kiedyś wszyscy na mnie srali albo przynajmniej mieli w dupie- sam znalazłem se miejsce gdzie czułem się dobrze. Złomowisko. Nie to że nie piłem czy se nie zajarałem- owszem, ale nigdy ponad skromny budżet. Na
No i to jest centrum problemu - pracujesz, płacisz ogromne podatki i siedzisz sam, poczas gdy nieroby na zasiłkach mnożą się jak króliki + importuje miliony kolorowych z IQ na poziomie 60-75.


Dlatego wiedząc o problemie staram się uświadamiać innych jak ty to robisz. Sam nie zdziałam nic, ale to nie jest syzyfowa praca, kiedyś #!$%@? osiągnie masę krytyczną- wtedy dołożymy nasze cegiełki. Póki co- mogę se toczyć moją kulkę z gówna
@PakaBaka: Z drugiej strony: Mężczyzna kiedyś - symbol siły, mądrości, odpowiedzialności, rzetelna głowa rodziny, podpora dla żony, niedościgniony wzór dla dzieci. Choć dorastał często w biedzie, podczas konfliktów zbrojnych, pozostawał wierny swoim ideałom, dzielnie walczył o utrzymanie rodziny, troszczył się o bliskich, bronił słabszych. Twardy jak skała, dzielnie na klatę przyjmował wszystkie życiowe sztormy, za co wzbudzał podziw, respekt, uznanie kobiet. Oczytany, myślący, człowiek nauki i sztuki, nie bał się iść
  • 1
wszyscy na około są winni jego porażce, tylko nie on sam.


@ZachowamDlaSiebie:

Głupie społeczeństwo kształtuje słabych mężczyzny, słabi mężczyźni doprowadzają do upadku cywilizacji, upadek rodzi silnych i tak w koło Macieju.

Wg mnie jesteśmy 10-20 lat przed upadkiem, możliwe że będzie wielka wojna domowa nieroby vs pracujący. Jedni będą masowo i chaotycznie kraść i gwałcić a drudzy będą do nich strzelać w samoobronie - i tak w każdym mieście, każdej dzielnicy.
Dziś przeciętny 20-30 latek został wychowany tak, że jest słaby głupi i nieporadny


@PakaBaka: Czujesz się lepiej jak rozciągasz swoje indywidualne spie#!$%@?rdolenie na całe pokolenie? Bo znalazłeś sobie miejsce w internecie gdzie zaglądają tobie podobni i dostaniesz za to kilka plusów?
@surflou: @DonRzoncy @Pawery1 Mielibyście rację gdyby wolna wola nie była iluzją:

https://www.amazon.com/Determined-Science-Life-without-Free/dp/B0BVNSX4CQ
https://prism.ucalgary.ca/server/api/core/bitstreams/25dfff7f-3439-4ab1-9b2e-0a4cbfc6d761/content

Teoria pozornej przyczynowości mentalnej Wegnera stwierdza, że ​​„[ludzie] doświadczają świadomej woli, kiedy interpretują własne myśli jako przyczynę swojego działania” (Wegner, 2002, s. 64). „Dla percepcji pozornej przyczynowości mentalnej myśl powinna pojawić się przed działaniem, być zgodna z działaniem i nie powinny jej towarzyszyć inne potencjalne przyczyny” (Wegner, 2002, s. 69).

Wegner wyjaśnia: „kiedy własne myśli nie wydają się