Wpis z mikrobloga

Czy warto wyjechać do Niemiec, za w przeliczeniu na PLN 9000 ZŁ na rękę na start? W Polsce pracuję w #kolchoz już 8 lat praca w miarę lajtowa na dwie zmiany za 4500 zł na rękę, dostałem propozycję od brata do jeżdżenia z nim w #geodezja do Niemiec w systemie 2 lub 3 tygodnie pracy non stop po ok.10h i na tydzień wracasz za mieszkanie nic nie płacisz tylko za jedzenie
#niemcy #pytanie #emigracja

Warto zmienić pracę?

  • Tak 72.2% (381)
  • Nie 27.8% (147)

Oddanych głosów: 528

  • 58
@WykopowyGeodeta: typie, nie chce pisac elaboratu, ale jak mówisz że pracujesz w kołchozie, gdzie nie ma opcji rozwoju( tak sądzę), kawaler bez dzieci, to co ci zależy? Doslownie nic nie tracisz. #!$%@? 0. Jak jestes kumaty i nie myslisz tylko o zarobieniu i sprowadzeniu szrota z niemiec ( szczyt twoich marzen) to jak najbardziej tak.
  • 0
@Attori: sprawdzona opcja to jest brat tam 4 lata pracuję, no z tymi kolchizami to różnie bo tu mam też 13 pensję multisporta, Medicover , a jak przeglądam oferty pracy w moim mieście to szału nie ma by coś podobnego znaleźć
@EloBreko: No ja bym dla takiej zmiany nie pozbył się swojego życia, chyba że akurat przez jakiś krótki czas chcesz sobie na coś dorobić. Z kolei stawka też nie oszałamiająca, byś na niewiadomo co dorobił w takim kołchozie. No ale jak kosztem jest praktycznie bycie poza domem większość czasu, no to paanie. Chyba, że i tak żyjesz sam i ci wszystko jedno.
@EloBreko: No to ty juz chyba się zdecydowałeś. Jak cię nic tu nie trzyma, to ciśnij, zawsze możesz zrezygnować. Tylko się języka ucz, jak nie planujesz być dymany przez Januszy.
@EloBreko: Jak nie masz rodziny to jedź, jak masz no to już zależy czy ją lubisz i czy Ci na niej zależy. Ja definitywnie nie mogłabym funkcjonować tak, że chłopa pół miesiąca lub dłużej nie widzę, a jeszcze jakby dziecko było to w ogóle nie ma mowy. Chyba, że mielibyśmy jakieś długi i byłoby albo to, albo i tak zapieprzanie tu na 2 etaty, więc generalnie wyszłoby podobnie w kwestii codziennego
Powiem ci tak jak zaczniesz zarabiać w walucie to ciężko ci będzie wrócić na złotówki to jest jedno. Poniżej 10 tys nie opłaca się wyjeżdżać tak mi jest moje zdanie. Ogólnie rotacja 3/1 jest słaba bo tydzień w domu to jest nic tak naprawdę ja pracują teraz w norwegi na rotacji 2 tygodnie pracy 3 w domu czasami czasu zbraknie na wszystko
@EloBreko: jeśli potrzebujesz kasy na już to spoko, ale tak na stałe to nie polecałabym. To wyniszczająca praca, po paru miesiącach Ci życie zbrzydnie.

Czasowo - tak
Na stałe - nie
ale to moja subiektywna opinia.
@EloBreko: jak bym miał nakręconą robotę przez brata i z nim miałbym pracować to jest to tzw pewniak i można lecieć.
Ale musisz brać pod uwagę przyszłość. tzn po co Ci są pieniądze.
Teraz robisz na etat masz odprowadzane składki, masz ciągłość zatrudnienia, odkłada się do emerytury. masz płatne urlopu, opieke zdrowotną itd.
Polska to też jednak bezpieczeńszy kraj i jesteś u siebie.

No i zależy czy planujesz wyjechać na stałe
  • 0
@pan-pedrooo-1: no też właśnie tak liczyłem że chociaż te 10 tys no ale za mieszkanie nie musiałbym nic płacić jedynie przejazd samochodem by wychodziło po 400 zł za miesiąc ( tyle to ja teraz place miesięcznie za przejazdy ) no i to jest na start co pół rokiu są jakieś podwyżki premię świąteczne no i zwrot podatku duży,z tą rotacją masz rację tylko no jest tak że jeden miesiąc dwa tygodnie
  • 0
@r5678: no tam jakbym dał radę pociągnąć 5 lat to też bym miał Niemiecką najniższą emeryturę i urlop itp też normalnie jest , tutaj w Pl tak jak piszesz mam ciągłość i stabilność i do tego ppk xd rośnie Medicover i Multisport, a pieniądze wiadomo zawsze są ważne teraz od roku wróciłem do domu rodzinnego bo wcześniej wynajmowałem mieszkanie, i teraz mimo że place rachunki po równo i jedzenia sam sobie