Wpis z mikrobloga

  • 329
@sildenafil: ogólnie wszystkie stare grażyny i juleczki bardzo chętnie wypowiadają się na temat obowiązkowej służby wojskowej. Dlaczego bo to k... ich nie dotyczy. Kiedyś jednej starej raszpli wygarnąłem to skleiła #!$%@?ę. Niezależnie od tego czy to 9 czy ileś miesięcy to jest czas zabrany z życia wbrew woli a i tak żyjemy krócej od kobiet. Wychodzi praktycznie rok w plecy, gdzie w tym czasie możesz pójść do pracy czy rozkręcać własny
  • Odpowiedz
@sildenafil co jest upokarzajacego w samej kwalifikacji? Ot jak wizyta u lekarza. Wszelakie zaglądanie do dupy czy jaj to jakis urban legend. Przynajmniej u mnie xx lat temu nic takiego nie bylo. Wywiad medyczny, jakies osluchanie, cisnienie i kregoslup sprawdzali, wady postawy i platfusa i chyba wsio ? Wymaganie służby wbrew woli, jest upokarzajace i krzywdzące ale nadanie kat ?
  • Odpowiedz
@sildenafil: bezbronni? Co Wy macie z banią? Zdrowy 18 letni chłop stoi w gaciach przed staruchem, który sprawdza, czy nadaje się do trzymania karabinu, też mi upokorzenie xd

Cieszcie się, że w tych czasach jajek już nie macają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@sildenafil jeszcze w 2006 gdy byłem na komisji to nie było tam żadnych dziewczyn, tylko jedna stara grażyna i kilku januszy. Myślę że zwykła wizyta u ginekologa jest bardziej wstydliwa niż komisja dla poborowych
  • Odpowiedz
@xyz_xyz:
to nie jest jakiś urban legend bo normalnie ja cały nago byłem i była jakaś lekarka lat 50+ za parawanem ze mną i niby nic mi nie robiła, ale i tak to było dla mnie wtedy niekomfortowe szczerze mówiąc. Później wiadomo robiło się jakoś badania jak byłem starszy, ale to coś innego jak masz wybór, a nie pod przymusem. A komisję robiłem 12 lat temu.

Na julkę źle się popatrzysz,
  • Odpowiedz
  • 17
@xyz_xyz:

co jest upokarzajacego w samej kwalifikacji? Ot jak wizyta u lekarza

Hmm, może: przymus, brak prywatności, oznakowanie kategorią niczym bydło na targu

zaglądanie do dupy czy jaj to jakis urban legend

To że Ty nie miałeś tych badań nie oznacza, że nie są one wykonywane u innych
  • Odpowiedz
@sildenafil miałem znajomych z różnych komisji nikt nikomu nie zaglądał do dupy, jestem w stanie uwierzyć w sprawdzanie jaj, ale takie rzeczy robią też na bilansach itp itd. dla mnie osobiście samo badanie to badanie nawet jakby lekarz chcial sprawdzić jajecznice. Przeciez to lekarz... Czasami warto, mi za dzieciaka jeden bilans możliwe że uratował jajo bo cos tam się działo. Jak mowilem sam pobór do woja nie jest fair ale komisja to
  • Odpowiedz
Niezależnie od tego czy to 9 czy ileś miesięcy to jest czas zabrany z życia wbrew woli


@Wight: POTENCJALNIE MOŻE BYĆ*

przypominam że obowiązkowa służba wciąż nie powróciła
  • Odpowiedz
  • 8
@xyz_xyz: nadal nie rozumiesz kontekstu. Jak widać, wiele osób to postrzega jako coś upokarzającego, patrząc z boku. Bo widocznie tak jest. Sam kontekst wezwania, przymusu, podania tego do informacji publicznej, przeważnie grupowego badania w celu oznakowania kategorią, to zapewne atrybuty, które mogą być postrzegane za poniżające. Nawet bez badania odbytu czy jąder.
  • Odpowiedz
@Wight: dokładnie, ja uważam że w szkole średniej powinien być bardziej rozwinięty przedmiot w stylu przysposobienie obronne. Zarówno dla dziewczyn jak i chłopców. Nauka podstaw takich jak wspomniałes. Myślę, że część osób zalapalaby bakcyla i więcej osób zgłaszało by się wtedy do dobrowolnej służby. Ja w liceum na PO byłam na strzelnicy raz- żeby ją posprzątać.
  • Odpowiedz
@Belbiteo: A ja uważam że każdy po ukończeniu szkoły średniej powinien przejść unitarkę - masz wtedy 3 miesiące wakacji. Ja wiem że niektórzy jadą do pracy - za unitarkę dostajesz 4k netto/ miesiąc, nauczysz się podstaw, większość ludzi w tym okresie nie ma nic do roboty. Patrząc z perspektywy ja bym moją przeprowadzkę i otwarcie działalności mógł te 3 miesiące przesunąć.
  • Odpowiedz
@sildenafil: zapomniales dodac ze wszystkie kobiety, wszystkie kobiety tak uwazaja.
Ja zupelnie nie rozumiem czemu one na komisje wojskowa czekaja. Jak chca zobaczyc bezbronnego, wykastrowanego i zalosnego faceta, moga przeciez przyjsc na wykop i twoje wpisy poczytac.
  • Odpowiedz
ciekawe czy nasze witaminki wezmą przykład z koleżanek z azji czy tyle to nie?


@TakisePL Jeśli mowa o Korei, która zazwyczaj szoruje po dnie w rankingach urodzeń i przyrostu naturalnego czy polaryzacji między płciami, to lepiej żeby nie brały przykładu. BTW tam obowiązkowa służba wojskowa też jest tylko dla mężczyzn
A z tymi wiernym Rosjankami i Ukrainkami też dobry trolling ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz