Wpis z mikrobloga

@pyszniarz: 2 litry to kompromis między ekonomią i frajdą z jazdy. 150km pozwala przyspieszyć kiedy trzeba i nie zachęca do szaleństw:) jeszcze 100km rozumiem jak ktoś porusza się po mieście, ale mniej to zamach na własne życie. To jakby wybrać jazdę na wózku zamiast chodzenia, bo można sobie powiedzieć ;) z kolei większe pojemności są dobre na drugie auto na weekendy, no może, że kogoś stać, ale dla mnie więcej
  • Odpowiedz
@cyconiusz: 2 litry to kompromis bo co? Bo unia tak zadecydowała? Ty wiesz że jest dodatkowy podatek dla silników powyżej 2L i dlatego praktycznie nie ma nowych aut z silnikami 2+ ?
Żyjemy w 2024 silniki osiągają nowe rekordy wydajności energetycznej a spalanie w 2 litrowym silniku poniżej 10 litrów nie jest niczym niezwykłym a wręcz standardem teraz, powiedz mi gdzie ta ekonomia żeby nie #!$%@?ć sobie 3, 4 litrowego
  • Odpowiedz
@pyszniarz: chodzi mi o zwykle koszty użytkowania. Mój dwulitrowy boxer, przy spokojnej jeździe pali poniżej 5 litrów. W mieście około 7. I to dla mnie rozsądne spalanie przy wystarczających osiągach. Z mniejszymi silnikami się męczyłem - zwłaszcza w trasie. Z drugiej strony silniki powyżej 3 litrów były zabójcze dla portfela, choć chętnie kupię takie auto jako drugie lub trzecie, o ile mi unia nie dowali jakiegoś kosmicznego podatku za samo
  • Odpowiedz
@tellet no i co złego jest w tym, że ktoś ma mocne auto i jeździ nim tanio? Sam nie instalowałem LPG ale widzę jedynie plusy takiego rozwiązania. A, no jest jeden minus, @tellet się będzie śmiał na wykopie.
  • Odpowiedz
ludzie kupujący duże pojemności, po czym wożący w bagażniku zapasówkę, bo w miejscu zapasówki jest baniak pt. "Zastaw się a postaw się" to dopiero beka


@tellet: ci sami ludzie smieja sie, bo mają dużą pojemność, moc i płacą za paliwo tyle samo co jakis gosc w skodzie fabii, który nie ma gazu ale ma szlachetne 75 koni w czystej benzynie, to dopiero beka xD
  • Odpowiedz
  • 0
no i co złego jest w tym, że ktoś ma mocne auto i jeździ nim tanio? Sam nie instalowałem LPG ale widzę jedynie plusy takiego rozwiązania. A, no jest jeden minus, @tellet się będzie śmiał na wykopie.


@caru: najbardziej go boli jak jakiś gruz na gaz go wyprzedza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
ci sami ludzie smieja sie, bo mają dużą pojemność, moc i płacą za paliwo tyle samo co jakis gosc w skodzie fabii, który nie ma gazu ale ma szlachetne 75 koni w czystej benzynie, to dopiero beka xD


@PodniebnyMurzyn: To jest akurat prawda, ludzie nie rozumieją bardzo często takiej prostej korelacji bardzo, że masa i moc silnika są ważne bo nawet jak kupisz ciężkie auto ze słabym silnikiem to dalej
  • Odpowiedz
  • 1
najbardziej go boli jak jakiś gruz na gaz go wyprzedza


@trololo55: Generalnie do niektórych pustych łbów jeszcze niedoszło, że LPG to coś totalnie normalnego i ego nie pozwala im jeździć tą starą beemwicą lub audicą na gaz.
  • Odpowiedz