Wpis z mikrobloga

Mam pytanie, bo od wczoraj wywala mi wodę ze zlewu i nie chce schodzić, pozasypywałem "Kretem" komory, użyłem spirali do rur i to nic nie pomogło. W łazience pod wanną zrobiłem to samo, chociaż spirala prawie w ogóle nie weszła, gdyż strasznie ciężki jest dostęp do kanału spływowego, widzę dodatkowo, że jak puszczam wodę do wanny to po jakimś czasie wywala mi wodę spod pralki, która stoi w kuchni. Co może być tym spowodowane? Tam cały ten układ rur musi być ze sobą powiązany, że robi się jakieś podciśnienie jak ta woda nie spływa spod wanny i stąd wraca w stronę pralki? Dzięki z góry za jakąś podpowiedź.

#hydraulika
  • 21
@robertx: Kurdę no wlazło mi ze 3 metry spirali w kuchni, robiłem to 3 razy i trafiam "na ścianę" w pewnym momencie i ni cholerę nie chce już pójść dalej. Miałem z rok temu tak samo, zalałem sąsiadów i wyszło jak przyszli hydraulicy, że właśnie pion zatkany. Dzięki za radę, to nic zanim po kogoś zadzwonię spróbuję dalej kręcić.
@thisismaddnes: 3 metry to jest nic ale nie wiem jak masz to wszystko zbudowane. Skoro wywala wodę pod pralką to gdzieś w łazience bym szukał wejścia w pion i stamtąd grzebał.
Ogarnij porządną grubą sprężynę nie to gówno marketowe, kupisz w sklepach hydraulicznych.
@RagnarBiedaEdition: @robertx Ok, dzięki za pomoc. Tak, mieszkam w bloku i rok temu jak przyszła administracja to hydraulicy potwierdzili, że to nie moja wina, bo pion jest zablokowany. Mam taką spiralę, wydaje się całkiem ok, ale faktycznie jak przyszedł hydraulik to miał tego Remsa i poszło mu wszystko w 2 minuty, a ja się mordowałem z tym kilka godzin tą moją. I wtedy przetykał to przez wannę, także jak sobie nie
thisismaddnes - @RagnarBiedaEdition: @robertx Ok, dzięki za pomoc. Tak, mieszkam w bl...

źródło: spirala żmijka Hurtinstal

Pobierz
@robertx: Próbowałem, ale mam tak sedes postawiony i spływ pod wanną od strony ściany, że leżąc na ziemi ledwo jestem w stanie samą ręką wcisnąć i spiralę (a wanna jest zabudowana i tylko jedną płytkę da się wyjąć) nie mam tyle siły, żeby ona poszła dalej, bo jak ją wkładam to otwór na dole, gdzie ma wejść spirala jest z kolei z powrotem w moją stronę, spirala blokuje się bo wygina
@thisismaddnes: robił ktoś ostatnio remont u ciebie w klatce? U mojego kumpla w klatce ekipa remontowa była taka leniwa, że mniejsze kawałki gruzu wrzucali do rury i zatkało pion. Zdaniem hydraulików jest cały do wymiany bo więc pani która najęła ekipę saszek będzie miała dodatkowe koszty
@thisismaddnes: Ekhem.. kup tego ze dwie butelki, to stężony kwas siarkowy. Przepala papier, kłaki, tłuszcz, chusteczki nie do spłukiwania też (ale wolniej). Śmierdzi niemiłosiernie w trakcie działania. Jak miałem sytuację w mieszkaniu o której mówisz to wlałem tego butlę do kibla i spłukałem lekko aby tylko poszło za zagięcie. Słychać było jak się gotuje chwilę i poszło. Polecam. Jak to nie pomoże to tylko profesjonaliści zostają. Wiem co mówię, w pracy
Voltaire - @thisismaddnes: Ekhem.. kup tego ze dwie butelki, to stężony kwas siarkowy...

źródło: hydraulik-normatek

Pobierz
U mojego kumpla w klatce ekipa remontowa była taka leniwa, że mniejsze kawałki gruzu wrzucali do rury i zatkało pion


@e-stark: ja kiedyś mieszkałam z ludźmi (sąsiadami), którzy #!$%@? wywalali nakrętki plastikowe do kibla. I ogólnie my najgorzej na tym wyszliśmy, bo podczas naprawy trzy dni dnie mogliśmy używać odpływów. Na szczęście tylko w kuchni, ale reszta sąsiadów w ogóle nie miała z tego powodu problemów
@e-stark: Prawdę pisząc to mam nowych lokatorów od 2 lat nad sobą i cały czas coś wiercą, grzebią, remontują, więc cholera wie, czy nie trafiłeś w sedno, bo wcześniej nigdy nie było takich problemów. A tak mam już drugi rok ten sam problem, a staram się dbać o to, żeby nawet kawałek ziemniaczka po obiedzie nie trafił do zlewu z talerza, czy jakieś tłuszcze po smażeniu.

@Voltaire Ok dzięki za poradę,