Wpis z mikrobloga

#excel
Mam komórkę A1 o wartości:

Country_codes=en_US;en_GB;fr_FR;fr_BE;pl_PL;tr_TR
Chcę wydobyć tekst pomiędzy czwartym a piątym średniku (czyli w tym wypadku pl_PL)
Formułą w amerykańskim zapisie, gdzie argumenty oddzielamy przecinkami, aby było czytelniej.

ChatGPT sobie nie radzi :(
A może isnieje jakiś magiczny sposób na wyodrębnianie tekstu. Jedną z cudownych formuł jakie poznałem, to m.in. "FILTER" (którego brak w LibreOffice, ale jest w Google Sheets).
Może wymyślili jakieś nowe formuły, które są prostsze?

Już wyszukując między drugim a trzecim średnikiem, dostaję taką długą nieczytelną formułę.

=MID(A1, SEARCH(";", A1, SEARCH(";", A1) + 1) + 1, SEARCH(";", A1, SEARCH(";", A1, SEARCH(";", A1) + 1) + 1) - SEARCH(";", A1, SEARCH(";", A1) + 1) -1)
Tych znaków pomiędzy średnikami nie zawsze jest równa liczba.
  • 7
@rukh: Może rozdzielić tekst w komórce na kilka komórek, gdzie średnik będzie rozdzielać?
Coś jak podziel tekst. Nie wiem czy coś takiego jest, tylko wymyślam.
via Wykop
  • 0
@Chrystus: W tej tabelce są tysiące linii z danymi.
I jest taka jedna kolumna gdzie akurat są dane pdzielone średnikami.

Ale noipmezc wkleił link, który chyba wyjaśni mój problem.
via Android
  • 0
@cohontes to tak nie ma działać.
To ma być tabelka, gdzie jak ktoś dokłada do niej dane, to automatycznie wydobywa z niej informacje z komórki gdzie są dane oddzielane średnikami.

Już sobie poradziłem dzięki Stackoverflow co mi @noipmezc podlinkował
@rukh: no co najmniej dziwne rozwiązanie i raczej powinno być ogarnięte pp aniżeli formułami. Ale widzę, ze to jest dalej często wykorzystywane podejście.
via Wykop
  • 0
@cohontes: Jest pewna gra Gothicowa, mod. Chciałem niemcom zautomatyzować tłumaczenie dzięki AI.
A jedna linijka w pliku Translate.txt wygląda tak:

MoraSul_Mansur_03_NPC=Really?;;Vraiment?;;¿En realidad?;;Wirklich?;;Na prawdę?;;Действительно?;;;

No i oni, wklejając nowe linie z pliku Translate.txt do Excela, automatycznie dostają rozdzielony plik na kolumny
ENG FRE ESP GER POL RUS