Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #remontujzwykopem
Pytanie do osób, które niedawno wykańczały wnętrze, takie są aktualnie stawki za samą robociznę (Poznań), czy tu jednak wykonawca zaszalał?
Zakładam, że część materiałów jak np. farby są w cenie, ale i tak wydaje się dość sporo.
Mieszkanie 80m2 (ale niestandardowa wysokość 3m), wychodzi jakieś 1150zł/m2 za same prace, bez materiałów oraz bez zmian w instalacji elektrycznej (to będę musiał osobno ogarnąć).
CePeK - #nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #remontujzwykopem 
Pytanie do osób, k...

źródło: wykonczenie

Pobierz
  • 60
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@CePeK: w pazdziernik, listopad, grudzien wykończałem mieszkanie w Łodzi, za to wszystko co tam jest napisane zapłaciłem 32k, bez C.O i wywozu śmieci
  • Odpowiedz
@CePeK: Ja mam tylko prośbę OPie, żebyś nie kasował tego wpisu xD Dodałem sobie do ulubionych, bo może się przydać jak sam będę szukał ekipy i będę chciał sobie przypomnieć jakie ceny są z kosmosu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@CePeK: Za podobny metraż zapłaciłem 30k robocizny 3 miesiące temu we Wrocławiu. - miesiąc roboty.

Żona jest projektantem i mniej więcej ogarniamy rynek.

Tylko taka ekipa ma terminy rok do przodu. a ci wszyscy co się ogłaszają na facebooku, że mają termin na już to najczęściej tacy naciągacze na których natrafiłeś.
  • Odpowiedz
@CePeK w niedzielę mam spotkanie z ekipą na wycenę remontu mojego mieszkania, aż zrobiłam skriny komentarzy z cenami za poszczególne usługi. Swoją drogą - czy któryś z obecnych tu mirków miał okazję całkowicie rezygnować z gazu i pozbywać się rury z chaty z pomocą gazownika?
  • Odpowiedz
@pwone: malowałem nią kupę lat temu babce mieszkanie i jak się dowiedziałem ile za nią #!$%@?ła to się zdziwiłem, bo nic w tej farbie ponadprzeciętnego nie widziałem :(
  • Odpowiedz
  • 0
@Smarek37: na szybko se wygooglałem i rzeczywiście jest to bardzo droga farba ale nawet biorąc z dużym zapasem jest to koszt 15-20 zł za metr. Więc oni sobie za malowanie biora 40 zł za metr. Za malowanie. Za tyle to można metr płytek położyć a nie malować.
  • Odpowiedz
@CePeK: punkty 1,5,6,8,17,19,27,29,30,31,32,33,34,35,36,37 zrobisz w zasadzie bez żadnych narzędzi poza szpachelką, śrubokrętem, itp.

Przykładowo:

1. zaklejanie bruzd po elektryku:
Jak rozumiem to zwykłe objechanie jakimś gipsem bo szpachlowanie jest w
  • Odpowiedz
@CePeK Właśnie wykańczam mieszkanie 100m2. Absurdalny jest ten cennik. Podam kilka konkretnych przykładow. U mnie za malowanie z gruntowaniem 13 zł za M2. To za 3000 mam pomalowany dom. Za łazienke 8m2 12000 zł za wszystko - płytki, hydraulika, elektryka, montaż armatury, mebli.. WSZYSTKO. Za kompletne wykończenie mieszkania daje 35000. A też byli tacy co chcieli 70000 jak szukałem ekipy. Moim zdaniem szukaj gościa który nie będzie ci liczył za każdą
  • Odpowiedz
@CePeK:

Nie zgadzaj się na taki układ z wyliczeniem dokładnych prac. Jak już to umawiasz się na wykonanie całego projektu za daną kwotę na metrze, łącznie z elektryką. I ekipa ma brać odpowiedzialność za cały remont, współpracować i poprawiać po innych wykonawcach gdy trzeba.

I te stawki. Montaż uchwytu za 400zł. A uchwyt 40zł ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ktoś już napisał, że takie ceny za pojedyńcze
  • Odpowiedz