Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #remontujzwykopem
Pytanie do osób, które niedawno wykańczały wnętrze, takie są aktualnie stawki za samą robociznę (Poznań), czy tu jednak wykonawca zaszalał?
Zakładam, że część materiałów jak np. farby są w cenie, ale i tak wydaje się dość sporo.
Mieszkanie 80m2 (ale niestandardowa wysokość 3m), wychodzi jakieś 1150zł/m2 za same prace, bez materiałów oraz bez zmian w instalacji elektrycznej (to będę musiał osobno ogarnąć).
CePeK - #nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #remontujzwykopem 
Pytanie do osób, k...

źródło: wykonczenie

Pobierz
  • 60
@CePeK: Ceny odklejone
Podaję parę moich pozycji z kosztorysu dwa lata temu, gdzie uważam, że i tak było drogo:

Montaż i podłączenie stelaża WC 1.00 szt. 380.00 zł
Zabudowa stelaża WC płytą GK 1.00 szt. 220.00 zł
Montaż przycisku i miski ustępowej 1.00 szt. 120.00 zł
Zaślepienie i ukrycie przyłączy wod-kan do pralki 1.00 szt. 90.00 zł
Gruntowanie 29.90m2 6.50 zł 194.35
Ułożenie terakoty lub glazury o wymiarach do 60X60 cm
@CePeK: wykończenie mieszkania całego w pojedynke ile może trwać? 2-3 miesiące po 8h pracy? zastanów się czy chcesz płacić komuś 92k za 3 miesiace pracy to będziesz miał odpowiedź. On to wszystko policzył tak jak by to było pojedyncze na przykład wzywasz fachowca żeby złożył ci tylko prysznic to wiadomo że może wziąć za to 800 zł bo przyjeżdża tylko specjalnie po to, ale jak już robisz całą łazienkę to cena
@CePeK wprawna ekipa 2 osobowa zrobi to wszystko w miesiąc i cyk 90 koła zarobione, jeszcze jak im sie zleci zakup materiałów to na rabatach dorobią kilka tysi a klientowi nawet nie wspomną.

W tym kraju nie warto iść na medycyne, bo nie dosyć że tyle nie zarobisz jako kardiochirurg to jeszcze praca stresująca bo komuś zdrowie możesz spaprać.
A tak to można zrobić każdą pierdołe za góre złota za pomocą szpachelki
@CePeK: nic specjalnego, w Warszawie są takie ceny gdy bierzesz polecaną firmę z rekomendacjami. Teraz mają dużo mieszkań z kredytów BK2% więc nie będą robić za free. Po drugie sam projektant wnętrz za 80 metrów może wziąć ponad 15 tysięcy. Dlatego albo robisz sam, albo szukasz kogoś z daleka komu będzie się opłacało osiedlić w trakcie remontu u Ciebie.
@CePeK: Montaż sufity to 160zł za metr (co i tak jest w #!$%@? za duzo) i to u naprawde dobrego sprawdzonego obłożonego gościa na fakture a nie 260zł ktoś cie #!$%@? ostro na stawce. Z całym szacunkiem ale jak ktoś bierze 6,5k za malowanie ścian i sufitów to spadł z #!$%@?. A z tym gruntowaniem to już #!$%@? tak odlecieli ze #!$%@? XD Jedyne co cie ktoś tu policzył "dosyć" fer
  • 0
@bdg-bro: Faktycznie, przeczytałem "zaklejanie bruzd po elektryku" i uznałem, że będę musiał jeszcze coś w tym temacie zdziałać, ale patrząc dalej to chyba niczego nie brakuje, bo nawet RJ45 uwzględnił.
Wszystkie ceny z górnej półki, a nawet nie widzę montażu podłogi tutaj. Ja 4 miesiące temu wykańczałem mieszkanie to za robociznę wyszło jakieś 750 zł, a najdroższą wycenę dostałem na 900 zł za metr i to z montażem parkietu jodełki co według powyższych cen gościu by ci doliczył jeszcze z 200 zł z metra.
@mookie co ciekawe tak samo jak mechanik, jak masz dobrego to wymieni ci olej taniej niż ty go kupisz, bo on na samych materiałach ma już swoją marzę, ale o tym nikt nie mowi.
@CePeK mi krzyknęli 4 lata temu 45k za wykończenie domu 100m bez materiałów i bez uwzględnienia przeróbek. Kupiłem samemu sprzęt za 5k, wziąłem tylko gościa do łazienek za kolejne 5k i resztę sam robiłem. Sprzęt typu podnośnik do płyt, poziomica laserowa, drabiny, elektronarzędzia i inne pierdoły zostały bo nic nie zepsułem.
Teraz to pewnie wzięli by tyle co u Opa.

Co to jest montaż gniazd i wypustow za 13k?

Coś ściemniasz bo