Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #remontujzwykopem
Pytanie do osób, które niedawno wykańczały wnętrze, takie są aktualnie stawki za samą robociznę (Poznań), czy tu jednak wykonawca zaszalał?
Zakładam, że część materiałów jak np. farby są w cenie, ale i tak wydaje się dość sporo.
Mieszkanie 80m2 (ale niestandardowa wysokość 3m), wychodzi jakieś 1150zł/m2 za same prace, bez materiałów oraz bez zmian w instalacji elektrycznej (to będę musiał osobno ogarnąć).
CePeK - #nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #remontujzwykopem 
Pytanie do osób, k...

źródło: wykonczenie

Pobierz
  • 60
@CePeK zdecydowanie za dużo... Montaż gniazdek to dla laika 3 dni roboty.. 3500 za 3 dni roboty.. trzeba dużo zarabiać aby tyle zapłacic..

Generalnie takiej kwoty nie zapłaciłem za roboty w domu 200 metrów dwa lata temu w Warszawie.. dwie łazienki, malowanie, 150 m² sufitów podwieszanych, przeróbki elektryki, hydrauliki.. siedzieli 4 miesięcy i wzięli ok 65 tys...
@CePeK: hej, mam firmę malarska w Poznaniu.

Cennik masz podkręcony w związku z drogimi materiałami. Po co Ci np Benjamin Moore? To od razu daje sygnał wykonawcy że ktoś sra pieniedzmy.
ceny z dupska, 500zł za montaż płyty XDD weź się chłopie unieś honorem i sam to zrób, a 500zł wydaj na dziwki albo wyrzuć do rzeki. To naprawdę nie takie trudne.

Mając aż tak chore ceny serio sam bym wolał odpalać na laptopie youtuba i robić samemu, wyjdzie jak wyjdzie ale przynajmniej 100k zostanie w kieszeni.

Jeśli nie czujesz się na siłach to daj płytki komuś do zrobienia, a resztę zrób sam.
  • 1
@PlatynowyBazant: Projektant przy wannie wymyślił, że będzie osobno kran + osobno wąż - każde będzie miało swoją "rączkę" do sterowania przepływem wody - więc zakładam, że to jest ten drugi mieszacz.

@kodijak - mieszkanie deweloperskie, ale niestety elektryki już nie udało się ogarnąć w ramach zmian deweloperskich, więc wszelkie dodatkowe gniazdka, czy przeniesienie ich muszę robić już po oddaniu mieszkania.

@rumpac @siesownik - akurat producentów farby wybrał sam gość od wyceny,
  • 1
@Yuri_Yslin: No po tym jak dostałem ten cennik, to nie dziwię się, że ludzie robią masę rzeczy na własną rękę. Sam zaczynam właśnie ogarniać co jestem w stanie zrobić na bazie youtubowych tutoriali ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@CePeK: te ceny są nieprawdopodobne. jakby je zlecił komuś, kto zleci je jeszcze komuś.
Gładzie w trzech pokojach (zwykły blok) wyszły mnie 6000zł z materiałem. gruntowanie ścian trwa kilka godzin i nie może kosztować więcej niż kilkaset złotych.
@CePeK: Sporo. W 2022 r. za wykończenie całego domu, 150m2, w tym ułożenie około 100m2 płytek formaty 120x120 i 60x60, dwie łazienki, gładzie, malowanie, tynk dekoracyjny, biały montaż z obróbkami zapłaciłem około 45-50k.