Wpis z mikrobloga

Wytłumaczcie mi coś. Blok z tamtego roku w jednej z centralnych dzielnicy miasta, gdzie 15k za metr. Wynajem pewnie pod 4k. I u prawie wszystkich sąsiadów na piętrze buty wystawione na korytarz. To jest jakaś nowa moda? Dla mnie to wieśniactwo. U was też tak ludzie robią? Przecież każde mieszkanie ma tam przedpokój. A może to coś specyficznego dla #wroclaw ?

#nieruchomosci #patologiazewsi #patologiazmiasta
tylko_pytam - Wytłumaczcie mi coś. Blok z tamtego roku w jednej z centralnych dzielni...

źródło: 20240124_110719

Pobierz
  • 261
@tylko_pytam:
Zjawisko znane, chociaż chyba coraz mniej powszechne. Szczególnie w nowych blokach nie widziałem tego masowo.
Ale za dzieciaka pamietam, jak wyglądały klatki w wielkiej płycie ( ͡° ͜ʖ ͡°) co drugi sąsiad miał szafkę na buty. My mieszkaliśmy na samej górze, w klatce 2 mieszkania na piętro, więc pozostałym sąsiadom nie przeszkadzalo w żaden sposób. Rodzice z sąsiadami z naprzeciwka położyli tam od samego początku wykładzinę
@tylko_pytam: u mnie nie ma pato, kultura mają szafkę na buty (z drzwiami z kartonu) do tego bombelka wózek i suszarka na ubrania. Najbardziej cenie sobie suszarkę, bo jak jest pranie to ładnie pachnie, zabija smród klatki, faje jak ktoś palił itp. A ubrania bombelka jebią klatką i fanami więc win.