Wpis z mikrobloga

Wytłumaczcie mi coś. Blok z tamtego roku w jednej z centralnych dzielnicy miasta, gdzie 15k za metr. Wynajem pewnie pod 4k. I u prawie wszystkich sąsiadów na piętrze buty wystawione na korytarz. To jest jakaś nowa moda? Dla mnie to wieśniactwo. U was też tak ludzie robią? Przecież każde mieszkanie ma tam przedpokój. A może to coś specyficznego dla #wroclaw ?

#nieruchomosci #patologiazewsi #patologiazmiasta
tylko_pytam - Wytłumaczcie mi coś. Blok z tamtego roku w jednej z centralnych dzielni...

źródło: 20240124_110719

Pobierz
  • 261
  • Odpowiedz
no jest częścią wspólną i każdy ma prawo do korzystania z niej. Wygląda ro słabo, ale nie ma co kręcić afery.


@PanKapibara: A co z BHP? Czy zagracanie korytarza nie zmniejsza bezpieczeństwa w przypadku pożaru albo jakichś innych nieprzewidzianych zdarzeń?

nie wyczymie, znowu obróciło


@tylko_pytam: U mnie po kliknięciu zdjęcia obracają się automatycznie się tak, jak mają być.
MattCobosco - >no jest częścią wspólną i każdy ma prawo do korzystania z niej. Wygląd...

źródło: 320c1027061_co_to

Pobierz
  • Odpowiedz
@tylko_pytam: Napisz do zarządcy/wspólnoty/spółdzielni, aby dał ostrzeżenie, że korytarz i komunikacja nie są miejscem, gdzie mogą swobodnie stać obiekty. Przepisy ppoż jasno to określają. Najpierw zastrasz go jakimś pismem o kontroli, a potem znajdź znajomego albo poproś kogoś (strażaka, BHPowca, zarządce), kto może zastraszyć (oczywiście kulturalnie), że jeśli jeszcze raz to zobaczy, dostanie grzywnę. Nie jestem fanem rozwiązania "wyrzuć go z balkonu, to się nauczy". Zawsze można spróbować kulturalnie wywiesić
  • Odpowiedz
@tylko_pytam: wieśniaki jak mają biznesy, to nie płacą zusu, tylko Krus - co wynosi chyba jakieś 10% zusu. Mieszkają we własnych domach, w zimie palą byle gumiakiem, co se pozadzą to zjedzą. Miastowy musi bulić to za czynsz, to za jedzenie, to na zus - a oni nie - to ich stać na drogie mieszkania
  • Odpowiedz
@tylko_pytam: weź zacznij je wąchać i trzepiąc się pukaj do sąsiadów, czy maja jeszcze jakieś inne laczki, bo te Ci się już znudziły. Możliwe, ze zadziała XD
  • Odpowiedz
@tylko_pytam: Nasraj do buta. Nie ma przepisu ani rozporządzenia zabraniającego srania do butów no chyba, że spółdzielnia wprowadziła taki regulamin.
  • Odpowiedz
  • 14
@Ignas1415: Nie będziesz. To, że to część wspólna wcale nie oznacza, że możesz sobie trzymać co chcesz. Przepisy BHP tego zabraniają. Właśnie przez takich mentalnych wieśniaków jak ty są problemy xD Bo kurła zapłacił chłop ułamek procenta za korytarz to może sobie na nim robić co chce xD Jebnij sobie jeszcze ściankę z karton-gipsu bo przecież zapłaciłeś to możesz robić co chesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz