Wpis z mikrobloga

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Rycynina: raczej niemożliwe jest ogólne zakażenie organizmu i zgon przez nieleczone zęby. W takim wypadku stan zapalny w jamie ustnej byłby tak ogromny że lekarz od razu wiedziałby o co chodzi, a nie zlecał jakieś gastroskopie, czy kolonoskopie.
  • Odpowiedz
szczoteczki soniczne


@mala_rybka: a takie pytanko czy soniczna jest potrzebna? Pytam nieirocznie, zeby mam zdrowe, dbam, wszystkie wyleczone ale czy ta soniczna jest potrzebna? Zwykłą wydaje mi sie, ze dobrze mi sie myje zęby a dentysta jak o tym rozmawiałem mówił, ze taka manualna tez jest spoko
  • Odpowiedz
@Rycynina: Mirabelko... co by nie napisać to za mało teraz dla Ciebie.

Ale dałaś poważne ostrzeżenie dla innych.

Aż dziw bierze, że tak prozaiczna przyczyna może wywrócić czyjeś życie.

Trzymajcie się!
  • Odpowiedz
@Rycynina: raczej niemożliwe jest ogólne zakażenie organizmu i zgon przez nieleczone zęby. W takim wypadku stan zapalny w jamie ustnej byłby tak ogromny


@OddajButa123: pewnie się nauczył mówić że mu nic nie jest bo się bal dentysty. Nie którsy po prostu nie są rozsądni
  • Odpowiedz
@Radsonowskyy: większość ludzi średnio potrafi myć zęby manualnymi, przy sonicznej szczoteczce przeciętna osobie dużo łatwiej może pozbyć się płytki. I nitkowac, na stycznych próchnicę mają nawet bardzo dbający o higienę pacjenci, jeśli nie używają nitki
  • Odpowiedz
@Radsonowskyy bezwzględnie potrzebna może nie, ale najlepsza na pewno - przynajmniej moim zdaniem. Jestem kawoszem, piję dużo ziołowej herbaty, mam skłonność do powstawania kamienia, mam bardzo twardą wodę w okolicy. Przy normalnej szczoteczce miałam paskudny kamień na zębach. Przy sonicznej - niemal zero. Więc ogólnie rzecz biorąc bardzo polecam, nawet jeśli jest się zadowolonym ze zwykłej, a co dopiero jeśli ma się jakieś problemy. No i soniczna lepiej doczyszcza przestrzenie międzyzębowe,
  • Odpowiedz