Wpis z mikrobloga

Czołem Mireczki!

przymierzam się do zmiany pracy. Jakiś większy januszsoft przejął januszsoft, w którym obecnie pracuję. Zanim to zaorają to minie pewnie kilka miesięcy, może nawet rok. Jest nawet opcja, że może by się udało wkomponować w firmę-najeźdźcę ale nie chcę zostawać na lodzie, więc powoli zaczynam szukać czegoś nowego. Mam 2,5 roku expa.
Pytanie brzmi jak teraz wygląda rekrutacja na takiego java wczesnego mida/późnego juniora? Tak samo jak na entry level dają zadanka rekrutacyjne? Jak wygląda odzew na cv z takim doświadczeniem? (dopiero co wysłałem kilka na próbę) Jak macie doświadczenie w tym temacie z ostatnich miesięcy, to prośba o podzielenie się swym doświadczeniem.
Z tego co widzę, to ofert trochę jest i chyba wygląda to lepiej niż w zeszłym roku.

PS
Tak wiem, eldorado się skończyło itp.

#java #rekrutacja #konieceldorado #it
  • 9
  • Odpowiedz
  • 0
Drogi pamiętniczku, w niedzielę wysłałem 5 cv. Do wtorku rano żadnej odpowiedzi. Oferty w miarę wpasowane w doświadczenie.
  • Odpowiedz
@pulaas: Myślę, że najważniejsze są podstawy. Czyli do czego kontrakt hashCode+equals, obiektowość, co to jest DI, REST, wzorce projektowe jakie znasz, nowosci w Javie jakie sa, Lombok vs nowa Java, co to jest wyscig, roznica miedzy noSql a SQL, co to jest CI vs CD, SOLID, KIS, DRY, kolekcje w Javie do czego sa ktore uzywasz kiedy. Takie rzeczy pytają bardzo często. Pozdro i trzymam kciuki :)
  • Odpowiedz
@Majk1989: Z wypiekami na twarzy czekałem na ten moment. Prawa ekonomii i rynku pracy w kapitalizmie są identyczne dla wszystkich. No chyba że jesteś lekarzem i jest określona liczba miejsc i nie wpuszcza się w niekontrolowany sposób narybku do branży. Do samo dotyczy innych prestiżowych zawodów jak notariusz czy adwokat. Musiało to klęknąć, a będzie jeszcze gorzej. Jedynym rozwiązaniem jakie widzę to stworzenie coś na wzór jak mają np lekarze,
  • Odpowiedz