Wpis z mikrobloga

Naprawdę nie potrafię ogarnąć ludzi, którzy mają coś do WOŚP i Owsiaka, który z tego żyje.

W 2018 roku urodziła się moja córka i pomimo początkowej oceny 10/10 zaraz po urodzeniu los tak chciał, że musiała trafić na obserwację - odział Neonatologii OIOM z powodu zaburzeń utrzymania ciepłoty ciała.

Wyszła cała i zdrowa ale byłem w całkowitym szoku ile sprzętu miało tam logo WOŚP. Realnie obstawiam 80%. Sam lekarz nieoficjalnie przyznał, że gdyby nie ich pomoc nie ma pojęcia jak szpital by funkcjonował (oczywiście ten konkretny oddział).

Później za $ WOŚP miała wykonane badania słuchu jak każdy noworodek. Babka, która leżała z moją żoną w sali dowiedziała się, że jej syn ma wadę słuchu i tylko dzięki sprzętowi WOŚP wada słuchu została wcześnie wykryta i chłopak słyszy.

Mam gdzieś jak żyje Owsiak mnie przekonywać nie trzeba i mam nadzieję, że żaden z Was też nie będzie musiał zobaczyć tych wszystkich naklejek jakie ja widziałem.

Miłego weekendu!

#polska #wosp #medycyna #zycie #polityka
  • 43
@Caracas: powiem tak, jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Wielu panów w koloratkach nie może przetrawić, że co roku grube miliony trafiają na konto WOŚPu zamiast do Caritasu albo bezpośrednio do nich na tacę. Druga sprawa. Jak ktoś wcześniej zauważył - przełamanie monopolu Kościoła na działalność dobroczynną na dużą skalę również tej instytucji się nie podoba. Do tego dochodzą politycy, którzy w niechęci KK do Owsiaka zwietrzyli
Sam lekarz nieoficjalnie przyznał, że gdyby nie ich pomoc nie ma pojęcia jak szpital by funkcjonował (oczywiście ten konkretny oddział).


@Caracas: Lekarz najwyraźniej się nie zna, @kielbasozer twierdzi że szpital taki sprzęt by dostał gdyby tylko złożył wniosek do NFZ.
via Android
  • 0
@Mandarex pewnie tak. Lekarzy też zapewne jest w pip bo na cały powiat pracowało 2 neonatologów na zmianę. Facet wyglądał tak okropne (zmęczony) że gorzej si chyba nie da
Lekarzy też zapewne jest w pip bo na cały powiat pracowało 2 neonatologów na zmianę.


@Caracas: Tu pewnie jest na odwrót, lekarze byliby dostępni w 24h w każdym szpitalu gdyby tylko NFZ złożyło wniosek o lekarza do OZZL, prawda @kielabozer? XD

Jak widać ludzie są zbyt leniwi żeby wypełniać wnioski ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Caracas funkcjonowałby prawie tak samo bo kasa jaka zbiera WOŚP to są grosze. Coś jak po ślubie umawiają się młodzi że im rodzice kupią lodówkę do nowego domu, po co w tej sytuacji mają sobie sami kupować drugą, bez sensu,lodówka będzie miała naklejkę że od rodziców w prezencie, ale jak młodzi sami musieli uzbierać milion na mieszkanie to ta lodówka za 3k nie robi różnicy.
Naprawdę nie potrafię ogarnąć ludzi, którzy mają coś do WOŚP i Owsiaka, który z tego żyje.


@Caracas: To przez myślenie zero-jedynkowe. Owsiak jest albo zbawicielem albo szatanem. Nikt nie bierze pod uwagę, że mógł robić wielomilionowe wały i jednocześnie pomóc tysiącom ludzi. ¯\(ツ)/¯
Sam WOŚP spoko, jest jak mówisz.
Ale od kilku lat Owsiak to polityczny aktywista opowiadający się po konkretnej opcji politycznej. W wakacje zeszłego roku wisiały polityczne plakaty WOŚP. Tego nie da się nie widzieć.
Dodatkowo media zrobiły z niego bożka, co Jurek powie to prawda objawiona, nie można tego podważać, a już na pewno nie krytykować. Dlatego niestety sam jest sobie winien, że przez.jego polityczne agitacje część ludzi nie chce mieć z