Wpis z mikrobloga

W którym momencie #thewire staje się fajne? Czy dopiero po 10 odcinkach, jak przy okazji #sopranos, przekonam się że to serial który mnie nie wciągnie nigdy?

Zdecydowanie bardziej wolę seriale gdzie akcja toczy się od początku, jak Breaking Bad czy Ozark.

#seriale
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wuut: sopranosi jak i the wire mają bardzo podobny styl więc jak ci już nie podpasiło to nie podpasi. To raczej pokazanie jak gangi bawię się z policją w kotka i myszkę ale nie ma tam za bardzo wybuchów i pościgów
  • Odpowiedz
Może być tak, że ci to po prostu nie siądzie. Nie ma w tym przecież nic złego.
Natomiast: The Wire nie jest lekkie łatwe i przyjemne. Intryga jest mocno złożona, serial toczy się powoli, jest mnóstwo wątków, niekoniecznie jest tam nawet głowna postać (no, jest: miasto Baltimore, ale żeby je zrozumieć, trzeba się orientować jak ma się sytuacja w Stanach), and all the pieces matter.
Serial jest mocno zaangażowany - ale nie
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@bubr32: @slapdash The Sopranos się trochę zmusiłem by obejrzeć bo w końcu kultowy serial, no i tak, miał czasem momenty które mi się podobały, ale resztę oglądałem bez zainteresowania, nie mogłem się wciągnąć. Tak samo mam teraz z The Wire, który oglądam bo w jakimś wątku na wykopie komentarz z tym serialem dostał 100 plusów, to pomyślałem że spróbuję, ale ponownie, wolę jak akcja się jednak szybciej dzieje. I
  • Odpowiedz
@wuut: w sopranosach zawsze imponowało mi przedstawienie bossa mafii jako zwykłego gościa z rodzinką, który sobie tak żyje niby zwykłym życiem ale też na boku decyduje o życiach wielu ludzi dookoła siebie. No i jak dla mnie genialna gra aktorska w tym serialu.
  • Odpowiedz
@wuut: No jak mówiłem: spróbuj jeszcze może kolejny sezon, ale jak nie to nie. Przecież nie musi ci się podobać. Jak u Gombrowicza: no jak zachwyca skoro nie zachwyca.
Po prostu ci nie podchodzi. Może podejdzie za trzy lata, ale może wcale. Nie ma sensu się mordować. Po co? Na pewno możesz lepiej spożytkować swój cza niż oglądanie serialu, który cię nudzi. To absurd.

  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@slapdash: Z RDR2 to Ci powiem że jak Ci się na początku nie spodobało to potem będzie tylko gorzej. Ja po początkowym zachwycie, gdzieś po 40 godzinach zostawiłem grę na cały rok zanim do niej dałem radę wrócić i przejść do końca. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@bubr32 O dziwo te życie rodzinne było dla mnie najciekawsze z całego serialu…
  • Odpowiedz
Czy dopiero po 10 odcinkach, jak przy okazji #sopranos,


@wuut: xD pilot był hitem w stanach. btw. pilot to pierwszy odcinek lub odcinek który daje się stacji żeby zaakceptowała serial. a btw to znaczy by the way - przy okazji.
  • Odpowiedz
@wuut The Wire i Sopranos cechuje powolne tempo, szybciej nie będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) moim zdaniem, to jest właśnie urok tych seriali bez „wybuchów i pościgów”.
  • Odpowiedz