Wpis z mikrobloga

@hitsmer: kiedys jeden mirek liczył koszty listka ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Wazniejsze od ceny rolki jest ile warstw i ile listków. Cena rolki zawsze gdzieś jest malymi literami ile zl/szt.
iedronka znalazła nowy sposób na robienie ludzi w chu*a. Mogli podać cenę za listek przy zakupie 50 sztuk XD

Czy UOKIK to się kiedyś weźmie za tych januszy biznesu?


@hitsmer: ale wiesz, że to jest w apce, w której mogą sobie robić co chcą i prezentować ceny choćby w groszach za metr bieżący? W sklepie masz jasno podaną cenę za sztukę, choć fakt często cena za sztukę przy zakupie kilku sztuk
@projektant_doktorant

Generalnie #!$%@? zaczęło się 2 lata temu, gdy orlen wprowadził promocję -30/40 gr na litrze z kartą witaj/żegnaj/#!$%@?, a na pylonach nadal wyświetlali cenę regularną. Jak dla mnie to był pierwszy przykład wprowadzenia cenowego chaosu w handlu...


Żabka dużo wcześniej zaczęła z tymi cenami za wielopaki, to raczej od nich się zaczęło.
@BArtAS94 też kiedyś tak liczyłem aż gdzieś (chyba na Pepperze) widziałem dyskusję o gramaturze właśnie i mi się lampka zapaliła, że w sumie dobrze piszą. Potem sam zacząłem ważyć rolki i od lat już używam tego niebieskiego (tak samo jak ręczniki papierowe).

Mało ludzi chyba na to zwraca uwagę właśnie bo nawet dziś w sklepach widziałem, że ten "premium" częściej biorą.

Kiedyś jakiś Mirek robił tu jakiś giga test papierów (XD), ale
@hitsmer: Jak to w #!$%@?? Ja zawsze patrzę na cenę za rolkę. To jest najwazniejsze info. #!$%@? mnie to obchodzi, że jeden papier 3 wartsowy kosztuje 9,99 jak np. ma 6 rolek, a drugi ma 24 rolki i kosztuje 18.99. Przecież to jest super istotna informacja. To tak jakbyś się oburzał, że podają cene za 1kg owoców, a nie za opakowanie xD
Mogli podać cenę za listek przy zakupie 50 sztuk XD


@hitsmer: przy papierach toaletowych akurat większym problemem jest częsty brak informacji o długości lub chociaż liczbie listków. Mogą je dowolnie skracać i przed kupnem nie da się stwierdzić czy cena jest opłacalna.

Na zdjęciu ten biały, 2 warstwy, 8 rolek, długości brak.

Więc za listek nie będą podawać, bo musieliby zdradzić ile jest listków.