Wpis z mikrobloga

Dzień dobry, w tym jakże słonecznym dniu :) Skoro pogoda dopisuje to i teścik papieru można zrobić xD

W tym odcinku, jak już wspomniałem sprawdziłem Lidlowy papier Floralys Komfort Nieperfumowany w wersji opakowania zwykłego 10 rolek oraz paczki XXL 16 rolek. Każda rolka reklamowana jest jako 3 warstwowa z 200 listkami. Muszę powiedzieć, że części wyników się spodziewałem, a części nie.

TL;DR


Test jak zwykle rozpocząłem od wzrokowego sprawdzenia rolek. Nie było tu zdziwienia, bo już po opakowaniach widziałem, że rolki z paki XXL są "mniejsze" W cudzysłowie dlatego, żeby ktoś nie zarzucił mi manipulacji czy przejęzyczenia. Chodzi o to, że rolki na pierwszy rzut oka wydają się mniejsze (cieńsze) niż rolki z opakowania 10 sztuk. Może to z powodu ciaśniejszego nawijania, jak to ktoś zasugerował przy okazji testu papieru Queen? Otóż chyba nie. Chodzi tu o puszystość (a co za tym idzie delikatność) płatków.

Tutaj nie byłem zdziwiony, ba, spodziewałem się tego nauczony doświadczeniem ( ͡ ͜ʖ ͡) Tak jak przy Biedronkowym teście, tak i tutaj moim zdaniem paczka 10 rolek jest lepsza jakościowo od paczki 16 rolek.

W doświadczeniu użyłem po trzy (3) rolki z każdego opakowania, oznaczyłem je ("a" to rolki ze zwykłego opakowania, "b" to rolki z paczki XXL) i zważyłem. Oprócz oczywistej różnicy na pierwszy rzut oka (średnica rolek) dochodzi także jakość w dotyku. Wysokość (czy tam długość, jak kto woli) rolek w tym teście jest taka sama.

Tak jak w przypadku papieru Queen, jestem delikatnie mówiąc zniesmaczony. Niezmiennie w moim przypadku, skoro kupuję ten sam model papieru to oczekuję takiej samej jakości produktu (bo różnica to liczba rolek w opakowaniu i to wszystko) Niestety jakościowo papier w opakowaniu XXL 16 rolek jest gorszy niż papier z opakowania 10 sztuk.

We wcześniejszym teście @monstergagarin wspomniał, że „Po 2 daje ściśle wytyczne odnośnie gotowego zwoika: długość listka czyli perforacja, ich ilość, średnica zwoika itp. tolerancja ilości listków jest do 4%. Po 3 porównywanie wagi tulejki ( rurki) jest nie miarodajne bo różny producent może korzystać z bobiny od różnych dostawców. Bobina Polska a zagraniczna to duża różnica.”
Dobrze, o ile w papierze Queen można było zauważyć, że to papier od dwóch różnych producentów, tak tutaj chyba producent jest ten sam. Anyway, jako konsumenta to także mnie nie obchodzi. Tak samo tolerancja ilości listków? Nie. Reklamują 200 w kliku miejscach i tyle też ma być. Jakby było napisane do 200 albo 200* (*+-4%) wtedy się zgadzam na widełki. W przypadku papieru Floralys Komfort w każdej rolce jest 200 płatków.

W pomiarach korzystałem z dwóch wag, kuchennej i jubilerskiej, obie po raz kolejny z nowymi bateriami i przed każdym pomiarem tarowane (wagi w nawiasach z menniczej)
Wszystkie rolki z każdego opakowania zważyłem razem na wadze kuchennej oraz dodatkowo Xiaomi.

Wyniki:
Waga
1a:127g (127,54g) 1b:125g (125,76g)
2a:126g (127,18g) 2b:123g (124,58g)
3a:127g (128,98g) 3b:124g (125,21g)

Liczba listków
1a: 200 1b: 200
2a: 200 2b: 200
3a: 200 3b: 200

Waga tulejki (rurki)
1a: 5g (4,99g) 1b: 5g (4,88g)
2a: 5g (4,98g) 2b: 5g (4,92g)
3a: 5g (5,05g) 3b: 5g (4,88g)

Waga (w nawiasie na wadze Xiaomi) 10 rolek: 1,268g (1,25kg) co daje ~ 126,8g na rolkę
Waga (w nawiasie na wadze Xiaomi) 16 rolek: 1,982g (2kg) co daje ~ 123,8g na rolkę

Długość płatka: a:13cm b:13cm
Szerokość płatka: a: 9,6cm b:9,6cm

Pomiary na płatkach ze środka rolki 1a i 2b
Wniosek: płatki mają takie same wymiary.

Ceny:
Floralys Komfort 10 rolek: 12,99zł ~ 1,29zł za rolkę
Floralys Komfort 16 rolek: 19,99zł ~ 1,24zł za rolkę

Średni czas liczenia płatków rolek: 7minut / rolka
Średni łączny czas pomiarów na jednej rolce: 9minut/ rolka
Całość testu wraz z tym wpisem zajęła ok. 3h

#dodupyzpapierem #papierowelove
#eksperyment #gruparatowaniapoziomu #obliczenia #papiertoaletowy
kurlapejter - Dzień dobry, w tym jakże słonecznym dniu :) Skoro pogoda dopisuje to i ...

źródło: comment_1645010701rDm5z9qStMhNVMeh7fo0JH.jpg

Pobierz
  • 105