Wpis z mikrobloga

@jankochanowski
Podobnie. Mam wszystko w notatkach wypisane pięknie co jak powinienem robić, ale pfdychodze zrobię obiad chwilę posiedzę i jest 20. No #!$%@?. Nie mówiąc już, że po 8h roboty umysłowej jestem po prostu zazwyczaj zmęczony. Chciałbym coś się dalej dokształcić, ale patrząc w monitor ponowne już nie umiem po prostu.
@jankochanowski: Ja pracuję na 3 zmiany, zawsze to jakieś urozmaicenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Znajdź sobie hobby. Znajomych nie masz? Ja jak jeszcze nie miałem dziecka to w tygodniu ganiałem samochodem po mieście z koleżkami, dłubaliśmy przy furach, w sezonie w weekendy jeździliśmy po Polsce na jakieś zloty. Bardzo miło wspominam. Powtarzam - znajdź sobie hobby xD
@jankochanowski #!$%@? ja swojej roboty nienawidzę ale ma swoje zalety to się pochwale. System 4 zmianowy w kopalni, więc np. wstaję 5:20, na 6 jestem w kołchozie, 6:30 jestem na 'dole'. 12:10 wyjazd na powierzchnie, kąpiel, łaźnia i 12:35 w domu. O 14 wraca żona i się jakoś żyje, 22:00 max w spanko.
@jankochanowski Ja wstaje o 5:20, z roboty wracam o 14, z siłki wracam o 16:30, jestem w stanie jeszcze ogarnąć coś w domu i pograć w gierki. Jak mam na drugą zmianę to wstaje o 9, o 12:20 wracam z siłki, jem obiad po 13 i idę do pracy. Wystarczy trochę rozplanować czas.
dokładnie ale też zależy jaka bo jak siedzisz w robocie 8 h a faktycznie roboty masz na 3-4 h a reszta w #!$%@? cięcie to czy naprawdę aż tak źle


@Sash_a: niby nie, ale mnie to męczy xD, wolałbym po prostu robić 4 godziny i mieć z głowy
@4mmc-enjoyer: mam podobnie (nie licząc elastycznych godzin) ale bez jaj, to nawet nie jest kwestia "jak sobie poscielisz tak wie wyśpisz" bo 80% ludzi pracuje w gorszych warunkach. Ja akurat wrzuciłem obłąkaną ilość pracy w rozwój w moim kierunku ale mam na tyle kontakt z rynkiem żeby znać osoby które wrzuciły nawet więcej pracy niż ja i poprostu "źle rozlokowały punktu" i teraz mają problem. Kwestia to trafić w potrzeby rynku
Tak to ma wyglądać już do końca życia? xd


@jankochanowski: ta refleksja potwierdza, że zaczynasz mądrzeć. W kolejnym etapie będziesz wybierał pracę taką, która pozwoli na prowadzenie życia poza nią.