Wpis z mikrobloga

myślę, że jakby pis chciał doprowadzić do wcześniejszych wyborów, to elektorat KO i TD oraz Lewicy wkurzyłby się i poszedłby a czy PISu poszedłby, nie wiem.


@Mondez: PiS bez TVP w takich wyborach miałby problem ze zdobyciem 25% poparcia. To TVP i jej oblężona twierdza, z narracją o sprzedaży Polski Niemcom zmobilizowała elektorat PiS. Frekwencja była rekordowa, ale PiS i tak uzyskał spodziewany wynik.
sondaże to nie wyniki wyborów, żeby się to pokryło w rzeczywistości trzeba by powtórzyć frekwencję z 15X, wątpię żeby to było możliwe


@WypadlemZKajaka: prawda, biorąc to pod uwagę Konfederacja w wyborach byłaby na granicy progu (może naswet 4,76%), a TD pewnie trochę więcej niż w tym sondażu
nawet gdyby zdobyli większość do odrzucenia wet, to myślę, że wtedy Adrian zacząłby masowo wysyłać ustawy do TKJP.


@galicjanin: skierowanie do TK nie zawiesza obowiązywania uchwalonego prawa
czy PISu poszedłby, nie wiem.


@Mondez: poszedłby cały, ale problem w tym, że oni już poszli w październiku wszyscy, a to nic nie dało. Od tego czasu rośnie normalnym partiom, bo przekonują więcej niezdecydowanych, a obie zakały mają jeszcze mniej % mimo stałego betonu