Wpis z mikrobloga

W czerwcu będę odbierać mieszkanie. Firma, która pod klucz będzie mi je wykańczać, udostępnia swojego inspektora, z którym zrobię odbiór.

Domyślam się, że skoro oni będą je wykańczać, to takowy inspektor powinien się dobrze do tego przyłożyć, bo inaczej sami sobie pod górkę zrobią?

Ale tak czy inaczej, skoro ta usługa jest poniekąd "w cenie", to czy może warto wziąć sobie drugiego inspektora z pewnegolokalu (albo ktoś coś poleca we #wroclaw?)
Jest sens, żeby mieć ze sobą dwóch, czy to już przesada?

Jeśli to istotne, firma u której wykupiłem wykończenie pod klucz nie jest bezpośrednio powiązana z deweloperem, ale wiem, że ze sobą czasami współpracują (przy mojej inwestycji akurat nie)

#mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #mieszkania #remontujzwykopem #wykonczenia #deweloperka #odbiormieszkania #nieruchomosci
  • 30
  • Odpowiedz
@996ef650daf32b92bf708bc9376908ea: ooo u mnie też był Gorzelak w 2018 r. Przyjechał z żoną jakimś starym gruzem, wypakowali masę sprzętu i jak zobaczyli ich ci pracownicy to od razu na "część, rób swoje". Byłam bardzo zadowolona, na koniec dostałam protokół. Wcale dużo nie wziął za usługę. Nic specjalnego nie znalazł, ale mieszkam już tutaj 5 lat i nic nie "wypłynęło". Więc dobrą robotę ogarnął. Zdecydowanie jest to chyba najlepszy fachowiec we Wrocku
  • Odpowiedz
@innovi: niestety mam tylko #!$%@? doświadczenia z firmami pod klucz, odbiór też zrobią gorszy.
Nic sobie pod górkę nie zrobią, co ich obchodzi że ściany krzywe, wentylacja nie działa i szyby porysowane? Położą płytki szybko, panele, pomalują, i tyle. Pretensje będziesz mógł mieć tylko wobec tego, a nie usterek dewelopera.
To że niby oszczędzą ci czas to farmazony, będziesz do nich jeździł zatwierdzać projekt i wybierać płytki w ich godzinach roboczych.
  • Odpowiedz
@innovi:

nie pozwalają sobie na negatywne opinie, bo się po prostu nie wybiją.


Ta.
Zostawiłem opinie takiej firmie, gdzie szczegółowo wyjaśniłem sprawę, to po pół roku skasowali firmę w google i potem dodali od nowa i pewnie za hajs kupili 5 gwiazdkowe opinie w stylu "wszystko super, polecam"
  • Odpowiedz
ale firmie płacę ja


@innovi: No właśnie. Czyli ty mu nie płacisz ani nie będziesz zlecał kolejnych prac. Z tobą współpraca jest jednorazowa.
A jak dana wykończeniówka zbierze za dużo złych opinii to albo wykasuje się je z google'a albo założy nową i tyle. Nie wiem jak teraz ale jeszcze do niedawna ludzie i tak zabijali się o terminy więc mogli mieć wywalone.
  • Odpowiedz
  • 0
@najbardziej-lysy: No zobaczę jak to będzie wyglądać, trochę obawiam się tego wszystkiego, co napisałeś. Ale z drugiej strony, firmę wydaje mi się łatwiej ścigać, niż Pana Mietka od paneli, a właściwie to może Pana Zbyszka od łazienki, bo nie wiadomo kto rozwalił X na mieszkaniu.
Ja dużego wyboru nie miałem, nie mieszkam w mieście, w którym kupiłem mieszkanie, nie byłbym w stanie tego nadzorować codziennie.

Co do opinii, to firma u
  • Odpowiedz
@innovi: bierz własnego gościa do odbiorów. Mi we Wro robił typ co ma profil na fb lipkanabudowie. Był ok. Ludzie jeszcze polecają Gorzelaka. Inspektor od firmy będzie robił odbiór tak by pasowało firmie, nie tobie. Nie zaufałbym, a mieszkanie to za poważna sprawa żeby oszczędzać 5stówek na odbiorze.
  • Odpowiedz
@innovi: Czekaj...ich inspektor, będzie sprawdzał jakość ich mieszkania i w razie czego powie Ci, że coś jest źle zrobione? Jego szef będzie zadowolony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@matt___: ich inspektor, w sensie firmy wykończeniowej, która nie ma oficjalnie nic wspólnego z deweloperem.

Z jednej strony to racja, pewnie szef nie byłby zadowolony, gdyby musieli czekać przez jakąś poprawkę.
Ale z drugiej, jeżeli nie zostanie zgłoszona np źle zrobiona wylewka, to nie będą w stanie położyć paneli.
  • Odpowiedz