Wpis z mikrobloga

Czaicie, że typ 4 lata temu doradzał, żeby sprzedać swoje mieszkanie, wynająć coś i poczekać aż ceny spadną aby potem to mieszkanie odkupić taniej XD
Jeśli ktoś go posłuchał to dziś jest w niezłej dupie. Wynajem up, ceny baaardzo up.
Myślcie mądrze o swoich nieruchomościach.

#nieruchomosci #graf #zaorski #gielda #inwestycje
enten - Czaicie, że typ 4 lata temu doradzał, żeby sprzedać swoje mieszkanie, wynająć...
  • 23
  • Odpowiedz
@enten: Nie chcę go bronić bo to naganiacz szkoleniowiec XD ale jeśli to mieszkanie było w Niemczech, Szwecji czy np. w Stanach Zjednoczonych to miał rację.
  • Odpowiedz
  • 138
Nie chcę go bronić bo to naganiacz szkoleniowiec XD ale jeśli to mieszkanie było w Niemczech, Szwecji czy np. w Stanach Zjednoczonych to miał rację.


@mickpl: Wiadomo, do Szwedów po Polsku nagrywał na polskim youtube bez napisów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@enten: @enten on naganiał na hang senga na koniec 2020 i na koniec 2022 xD
Rosnie i będzie rosło. dolar po 6 ziko itd itp. Trafił w 1 intela bodajże.
Farmazoniarz jak oni wszyscy.

Podobnie Robert Kosiorek na twitterze. Wieszczący zwałe przez cały 2023 xd a tymczasem spx i ndx na ATH....
Im to chyba grubasy płacą by naganiac ludzi by wypuszczali aktywa przez runami smart capitalu.
wuwuzela1 - @enten: @enten on naganiał na hang senga na koniec 2020 i na koniec 2022 ...

źródło: obraz_2024-01-22_150922004

Pobierz
  • Odpowiedz
@enten: to jest nic.

Dolar po 6 zł. Czyli ktoś sie obkupił dolara po 5 zł za jego radą.

BTC po 900$, więc ludzie sprzedawali na samym dołku xD

spółki chińskie, Turcja.... to musi być jakiś eksperyment społeczny. Nie można się wiecznie mylić, a do tego nie zakopać pod ziemie po tych wtopach tylko dalej walić kocopoły.
  • Odpowiedz
@enten pytanie co zrobiłeś z kasą, w 4 lata może było trafić z akcjami kilkaset procent, w Polsce sprzedasz nieruchomości ładujesz all in w makarony polskie po 5zł i w 4 lata robisz jesteś x5.5
  • Odpowiedz
@enten: Ja byłem tym który się decydował na kupno tuż na początku pandemii. Był to okres gdy WSZYSCY ffielcy specjaliści od hipotek mówili że ceny na bank spadną. Taki #!$%@?. Oczywiście dziś wszyscy połkneli języki. Jasne, powiedzą, kto mógł się spodziewać 200mld na tarcze, ale co to za pierd** jeśli mówisz ludziom że spadną to znaczy że powinieneś wszystko przewidzieć i nie ma usprawiedliwienia 'żem nie przewidział' XD
  • Odpowiedz
@enten: 20 lat temu byli dokładnie tacy sami mędrcy.
Wtedy ceny mieszkań w dużych miastach przebiły "astronomiczne" 2000zł/m, a dynamika wzrostu była chyba nawet większa niż dziś (jeszcze całkiem niedawno "syn koleżanki twojej starej" kupił po 1200zł/m w lepszej lokalizacji).

Też pomysły że lepiej teraz wynająć, przeczekać aż ta bańka pęknie i wtedy kupić normalnie po 1000zł/m, wydawały się całkiem sensowne.
A nie "ładować się po uszy" w kredyt z ratą
  • Odpowiedz
Był to okres gdy WSZYSCY ffielcy specjaliści od hipotek mówili że ceny na bank spadną.


@vorio: zastanawia mnie do dziś, czemu wtedy wszyscy eksperci zignorowali, w zasadzie zerowe stopy procentowe, a realnie ujemne.
  • Odpowiedz